Ana Sayfa - Esnaf Kredisi - İş Kuran Bayanlara Faizsiz Kredi 2018 Müjdesi
iş kuran bayanlara kredi

İş Kuran Bayanlara Faizsiz Kredi 2018 Müjdesi

DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN!

Tüm bayanlara müjde! Devlet destekli olarak iş kuran bayanlara faizsiz kredi veriliyor. Ev hanımlarına mikro kredi, devletin kadınlara verdiği teşvik, KOSGEB ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Kaymakamlık kredisi derken, en sonunda bu da oldu.

KAYMAKAMLIĞIN EV HANIMLARINA VERDİĞİ KREDİ

Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından kadın girişimcilere 15 bin liraya kadar iş kurma kredisi verilmektedir. Bu krediye başvurmak isteyen ev hanımlarının iki memur kefille başvurması gerekiyor. Kaymakamlık ev hanımı kredisinde 1 yıl boyunca geri ödeme yapılmıyor ve çekilen kredi 3 senede faizsiz olarak geri ödeniyor.

Kaymakamlığın Ev Hanımlarına Verdiği Kredi başvurusu için tıklayın!

ev hanımlarına kredi veren bankalar
ev hanımlarına kredi veren bankalar

DEVLETTEN KADINLARA GERİ ÖDEMESİZ KREDİ

Bir diğer desteğimiz KOSGEB adı verilen kuruluş tarafından veriliyor. Erkeklere göre destek oranları daha yüksek olan kadınlar, KOSGEB’den başvuru yaptıkları bölgelere göre %80 seviyelerine kadar destek alabiliyorlar.

 • Bayan kuaförü,
 • Güzellik merkezi,
 • Mantı, börek salonu,
 • Kafeterya,
 • Fast food

gibi küçük işyeri açan ev hanımlarına genel destek programı veya yeni girişimci desteği geri ödemesiz kredisinden yararlanmaları sağlanmaktadır. Bunun için 4 gün süren eğitime katılıp, iş projesi hazırlayarak başvuru yapmak gerekiyor.

EV HANIMLARINA MİKRO KREDİ NASIL ALINIR?

Bir diğer desteğimiz aynı semtte ikamet eden 5 ev hanımının bir araya gelerek küçük meblağlarda iş kurmak için aldığı kredi desteğidir. Mikro kredi ismi verilen bu destek sadece bayanlara verilmektedir. Aynı semtte ikamet eden 5 bayanın bir araya gelip, küçük bir iş fikri için talep ettiği mikro kredi de, küçük yatırımlar için verilmektedir. Ortalama 1.000 – 3.000 TL. civarında verilmekte olan mikro krediye tüm bayanlar başvuru yapabilir. Alınan destek faizsiz olup, eşit taksitler halinde geri ödenmektedir. Bu destek iş hayatına başlayıp, işini büyüten, şuan itibariyle yüzlerce işçi çalıştırıp ithalat ve ihracat yapan ev hanımları mevcuttur. Mikro kredi nasıl alınır, nasıl başvurulur, kadınlar mikro kredi almak için hangi işleri yapmalıdır? Tüm detayları Ev Hanımlarına Mikro Kredi isimli içerikten öğrenebilirsiniz.

ev hanımlarına devlet kredisi
ev hanımlarına devlet kredisi

Devletin Kadınlara Verdiği Teşvik Kredisi İçin Nereye Başvurulur?

Devletin kadınlara verdiği teşvik kredisi için KOSGEB’e, Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına, Halk Eğitim Merkezlerine başvurulabilir. Programın başvuru süresinde başvuru yapmak esas olup, bazı illerimizde verilmesine rağmen kuruluşlar birbirinden bağımsız olduğundan diğer kuruluşça verilmeyebilmektedir. Devletin kadınlara herhangi bir proje veya başvuru ilanı haricinde geri ödemesiz kredi vermez. Bayanlara teşvik veya hibe desteği projelerinin hepsi iş planı hazırlama sonucunda verilmektedir.EV HANIMLARINA İŞ KURMA KREDİSİ

Devlet paraya ihtiyacı olan ve kendi işini kurarak ekonomiye katkı sağlamak isteyen ev hanımlarına destek vermektedir. Örneğin küçük bir lokanta açarak 50 bin tl hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi almaya hak kazanan girişimci ev hanımı, bu destek sonrasında 50 bin lira faizsiz kredi programına da başvuru yapabilmektedir.

Devletin Kadınlara Verdiği Teşvik Kredisi İçin Nereye Başvurulur
Devletin Kadınlara Verdiği Teşvik Kredisi İçin Nereye Başvurulur

Kadınlara Destek Kredisi Nasıl Alınır? isimli bağlantı da, tüm bayanlara özel kampanyaları inceleyebilirsiniz.

Hiç sermayesi olmayan bayanlara iş yeri açmak için 50 bin lira geri ödemesiz destek ve 100 bin lira sıfır faizli kredi ile en azından başlangıç aşamasında bir çok ev hanımı için yeterlidir. Kadınlara verilen 50 bin tl. geri ödemesiz hibe ile;

 • Küçük ve orta büyüklükte bir giyim mağazası açılabilir.
 • Güzellik malzemelerinin satıldığı ve tuhafiye kurulabilir.
 • Bayan kuaförü açılabilir.
 • Dönerci, mantıcı, börekçi gibi fast food gıda ürünleri satılabilir.
 • Büfe, şarküteri veya küçük bir market açılabilir.
 • Ev hanımlarına iş kurmak için verilen desteğe ilaveten bankaların ev hanımı girişimci kredilerinden de faydalanılarak, büyük bir iş kurulabilir. Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bayanlara İş Kurma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bu desteklerin tümü bayanların bir proje ile başvurmaları sonucunda verilmektedir. Sadece bayan olduğu için devletten kadınlara geri ödemesiz kredi bir durum söz konusu değildir.

bayanlara-kredi-veren-bankalar

Devletin Kadınlara Verdiği Teşvik Kredisi İçin Nereye Başvurulur?

Eğer özel veya kamu bankaları yerine, Devletten kredi alarak iş hayatına atılmak istiyorsanız, aşağıda ki kuruluşlara başvuru yapabilirsiniz.

 1. KOSGEB, (yeni girişimci desteği)
 2. Kaymakamlık & SYDV, (iş kurmak için 15.000 TL.
 3. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, (köye dönüş projesi)
 4. Mikro Kredi Veren Kuruluşlar,
 5. Çiftçi hanımlar için 2018 yılında verilecek olan 50 bin TL. faizsiz hayvan kredisi,
 6. Eğer engelli veya eski hükümlü iseniz, İŞKUR tarafından verilen 36.000 lira hibe ile de kendi işinizi kurabilirsiniz.

Bu destekler haricinde Devletten kadınlara geri ödemesiz kredi veya devlet maaşları gibi bir destek bulunmamaktadır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Kooperatif Başkanı

Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, KOSGEB, TKDK ve diğer Devlet kuruluşların vatandaşlarımıza verdiği Faizsiz Kredi, Hibe, Teşvik ve destek programlarını kaleme almaktayım.

yorumlayın

 1. Tamam da nasll baş vurur yapacaz ben iplik düme dukyan açmak istiyorum gemlikte nereye baş vurmak gerekir kredi hicin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir