Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ana Sayfa - Tarım Kredisi - Ziraat Bankası 2018 Yılında Çiftçi Borçlarını Yapılandırıyor!
Ziraat Bankası 2017 Çiftçi Borç Yapılandırma Kredisi

Ziraat Bankası 2018 Yılında Çiftçi Borçlarını Yapılandırıyor!

Ziraat Bankasınca 2018 yılında çiftçilere borç yapılandırma kredisi verilecek. Çiftçilerimiz tarımsal kredilere olan borçlarını Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunabilecekler. Borçlarını yapılandıran çiftçilerimize 5 yıl vade verilecek ve bu vade içerisinde çiftçilerimiz, borçlarını yılda bir kez ödemeli taksitler halinde ödeyebilecekler. Bu konu hakkında en net bilgi ziraat bankasından öğrenilebilir.

ZİRAAT BANKASI ÇİFTÇİ BORÇ YAPILANDIRMA

Çiftçilerimiz 31 ARALIK 2016 tarihine kadar ödenmemiş borçlarını Ziraat Bankasından Çiftçi Borç Yapılandırma Kredisi çekerek ödeyecekler. Başvuru yapan çiftçiler borçlarını yapılandırırken, yeni borç olup olmadığına ve borcun tarım ve hayvancılık alanında çekilen kredilere ilişkin olup olmadığı kontrol edilecek. Borcunu yapılandıran çiftçilerimiz için 5 sene vade imkanı sağlanacak.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Çiftçilerimiz borcun temerrütte düştüğü tarih ile yapılandırma tarihi arasında %3 faiz ödeyecekler.

Ziraat Bankasından çiftçi yapılandırma kredisi alındığında ise faizin yarısını çiftçilerimiz yarısını ise Hazine Müsteşarlığı 2017 yılı bütçesinden ödenecek.

ZİRAAT VE KOOPERATİF BORÇLARI YAPILANDIRILACAK!

Kara listede olan ve sicili bozuk olan çiftçilerimizin diğer bankalara olan, kredi kartı borçları, bireysel ihtiyaç kredileri ve konut kredilerinin yapılandırmaya dahil edilip edilmeyeceği, en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yapılan açıklamaya göre, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Çiftçi Borç Yapılandırma Kredisi sadece tarımsal borçların ödenmesine ilişkin ödenecektir. Bu kapsamda kredi kartı borcu olanlar, avukatlık ve icralık aşamada olsalar bile, bu borçların yapılandırmaya dahil edilmeyeceği değerlendiriliyor.

DİĞER BORÇLAR NE OLACAK?

2017 yılında çıkan Kredi sicil affı yasası ile çiftçilerimizin, emeklilerin, esnafın tüm borçlarının 6 ay içerisinde tamamının ödenmesi veya yapılandırılması yolu açılmıştı. Diğer bankalara borçları olan çiftçilerimiz, bireysel kredi, ihtiyaç kredisi, kredi kartı borcu ve benzeri borçları için ilgili banka şubelerine başvuruda bulunarak borçlarını 6 ay içerisinde taksitlendirebilirler. Yapılandırmadan yararlanan çiftçilerimiz için KKB (Kredi kayıt bürosu) tarafından tutulan 5 yıllık kayıtlar göz önüne alınmayacak. Çiftçi kara listede olsa da, bankalara başvurduğunda, borcunu yapılandırdığı için yeniden kredi başvurusu yapabilecek.

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ

Ziraat Bankasının uygulamış olduğu borç kapatma kanunu, Tarım Kredi Kooperatiflerince de uygulanacak. Tarım Kredi Kooperatifinden para çeken çiftçiler, ödeyemedikleri borçlarını 60 ay vade ile yapılandırabilecekler. Bu yapılandırma içinde yine %3 ve %50 oranında faiz indirimi uygulanacak ve çiftçilerimizin maddi olanaksızlıklar yüzünden tarım ve hayvancılık faaliyetlerine ara vermeleri engellenecek. 2017 yılında uygulamaya giren Milli Tarım Projesinin sürdürülebilir olması adına, çiftçiye Devlet tarafından ekonomik destek sağlanmış olacak.Ziraat Bankası Çiftçi Borç Yapılandırma Kredisi 2017

Başbakan Sayın Binali YILDIRIM mecliste yaptığı konuşmasında tarım kredi kooperatif ortaklarının aldıkları kredilerin ödemelerin yaşanan gecikmelerin ve bu gecikmeye bağlı kredi borçlarının yeniden yapılandırılacağı müjdesini vermişti. Bu kapsamda 640 milyon lira birikmiş borcun 60 ay vadeye yayılacağını bildirilmişti.

Ziraat Bankası şuan itibariyle 2017 yılı içerisinde Tarımsal alanda çiftçilerimize;

  • Hayvancılık,
  • Basınçlı Sulama,
  • Tarımsal Modernizasyon ve Mekanizasyon alanlarında kredi desteğini sürdürüyor.

Yine Ziraat Bankası, Traktörünü değiştirmek isteyen, yeni veya ikinci el bir traktör satın almak çiftçimizi de unutmuyor ve piyasa koşullarına göre, en uzun  vade ve hasat ödeme olanağı ile çiftçi ve üreticiye tarımsal krediler vermeye devam ediyor. İşte bugüne kadar bu kredilerden faydalanan ve ödeyemeyen çiftçimizin borçları, Devlet desteği ile yapılandırılıyor.

Tarım ve Kredi Kooperatifleri ise Türkiye’nin tüm illerinde hayvancılık ve tarım ile uğraşan çiftçilerimize Devlet desteği ile birlikte;

Tohumluk, ihtiyaç, tarım ilaçları, küçükbaş veya büyükbaş hayvancılık, kanatlı kümes hayvanı yetiştiriciliği, Akaryakıt ve mazot desteği, damlama ve basınçlı sulama alanlarında %0 faiz ile 7,5 faiz aralığında kredi ve desteklerini sürdürmektedir.

Bu sayfadan Sayın Başbakanımızın tarımsal krediler hakkında ki konuşmasını izleyebilirsiniz.

çiftçi-borçlarına-yapılandırma
Ziraat Bankası çiftçi borçlarını yapılandırıyor.

2018 yılı içerisinde Devletimiz yine hayvan satın alarak köyüne dönüş yapıp hayvancılık yapacak çiftçilerimize hayvan alımı için yüzde 80 oranında, Hayvancılık alanında ahır ve ağıl yapabilmek içinse %50 oranında geri ödemesiz hibe vermektedir.

2017 yılında sizde Tarımsal Borçlarınız için Ziraat Bankası 2017 Çiftçi Borç Yapılandırma Kredisi Başvurusu gerçekleştirebilir, borçlarınızı 5 yıl vadeye yayarak, kara listeden çıkabilir, diğer Devlet destek ve teşviklerine de başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

2018 yılında Ziraat Bankasından daha önce çekmiş olduğunuz tüm krediler için yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Konut, ihtiyaç, tarım ve diğer finansmanlar için bankanın yapılandırmayı yapıp yapması, bankaya bağlıdır. Ancak bireysel ve kurumsal finansman imkanları her zaman sağlanmaya devam etmektedir. En net bilgi için Ziraat şubelerine şahsen başvurup, bankanın sitesinden net bilgi alabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Kooperatif Başkanı

Esnaf ve Kefalet Kooperatifi, KOSGEB, TKDK ve diğer Devlet kuruluşların vatandaşlarımıza verdiği Faizsiz Kredi, Hibe, Teşvik ve destek programlarını kaleme almaktayım.

3 Yorumlar

  1. Aysel Yılmaz

    Sadece süspansiyon kredileri kapsıyor oda bankaların insiyatifine kalmış. .taksitli tarım kredilerini kapsamiyor çok sacma

  2. 21.12.2018 de tarım kredisi ödemem var bu borç erteme veya yapılandırma oluyormu lütfen bi cevap bekliyom saygılar.

  3. Babama ait 2 bin liralık borç 25 bin lira olmuş hani destek hani hibe bi sesime ses verin silin şu faizi avukatlık masrafını resmen eziyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir