Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa - Esnaf Kredisi - Yeni İş Kurarken Devletten Nasıl Kredi Alınır?
Yeni İş Kurarken Devletten Nasıl Kredi Alınır?
Yeni İş Kurarken Devletten Nasıl Kredi Alınır?

Yeni İş Kurarken Devletten Nasıl Kredi Alınır?

İşyeri açarken devletten nasıl kredi alınır?

Ülke ekonomisinin canlanması ve ülkemizi kalkındıracak sıcak para akışlarının devamı için hükümetimiz yeni düzenlemeler sayesinde çok sayıda girişimcilerimiz için teşvikler sunmaktadır. Bazen hibe kredi imkanları sağlanırken bir çok kez de faizsiz devlet destekli kredi verilmektedir. Peki, dükkan açan, kendi işini kuran vatandaş yeni iş kurarken devletten nasıl kredi alacak, KOSGEB işyeri açma kredisi nasıl alınır, hangi bankalar destek sağlıyor, Ziraat bankası, Halk bankası, Vakıfbank yeni girişimci desteği gibi konu başlıklarını değerlendirerek siz değerli okurlarımız için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Yeni İş Kurarken Devletten Nasıl Kredi Alınır?
Yeni İş Kurarken Devletten Nasıl Kredi Alınır?

Yeni iş kurarken devletten nasıl kredi alınır?

2017 yılı içerisinde kendi iş yerinizi açmak için atılımda bulunmak istiyor fakat yeterli sermayeye sahip değilseniz devletin sunmuş olduğu imkanlardan yararlanarak işletmenizi çok kolay bir şekilde açabilir ve büyük atılımlarda bulunabilirsiniz. Devletin yeni iş kuracak olan girişimcilerine KOSGEB destekli kredi imkanı verdiğini daha önceki yazılarımızda siz değerli okurlarımız ile paylaşmıştık bu konu hakkında ayrıntılı bilgi almak için BURADAN araştırma yapabilirsiniz. KOSGEB yeni iş kuracak olan girişimcilerimiz için hibe kredi imkanı sağlamış olduğu gibi aynı zamanda faizsiz kredi imkanları da sunmaktadır. Bu kredi olanaklarından yararlanmak için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise 18 yaşını doldurmuş olmalı ve aynı zamanda uygulamalı girişimcilik eğitimi almanız gerekmektedir. Bunları yanı sıra KOSGEB şartlarına uyum sağlayan girişimcilerimiz devlet destekli kredi imkanlarından çok kolay bir şekilde yararlanabilirler.

KOSGEB işyeri açma kredisi nasıl alınır?

Yukarıda ki paragrafta da bahsetmiş olduğumuz gibi yeni iş yeri açmak isteyen girişimciler için 50 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı sağlayan bu kurum KOSGEB şartlarına uyum sağlayan ve başvuruda bulunan girişimcilerimize destek vermektedir. 18 yaşını doldurmuş olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olan girişimci ve girişimci adaylarının uygulamalı girişimcilik eğitimi almaları gerekmektedir. Bu eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar ise girişimcilik sertifikasına sahip olacaklarıdır. Bu sertifikaya sahip olan girişimciler ise yapmak istedikleri işler üzerinde iyi bir iş projesi oluşturmalıdırlar bu projeyi hazırlarken uzman kişilerden destek alabilir ve profesyonel bir iş planı oluşturabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu projeler ile KOSGEB kurumuna başvuruda bulunarak iş planınızın onay almasını beklemeniz gerekecektir. Eğer başvurunuz olumlu olarak cevaplanırsa kosgeb desteklerinden yararlanabilirsiniz. Kurum 50 bin liralık hibe krediyi tek seferde size vermeyecektir. Öncelikle iş yerinizi açacaksınız ve iş yeriniz için gerekli olan demirbaşları ve üretim için gerekli olan aletleri almanız gerekecektir. Kurulum aşamasında yapmış olduğunuz bu tür masrafların hepsini faturalandırarak kuruma götürmeniz gerekecektir. Kurum faturalarınızı değerlendirecek ve her bir fatura tutarında size ödeme yapacaktır.

Kosgeb iş yeri açma kredileri hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen linke tıklayınız. http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/liste/3/destekler

İş kurma kredisi veren bankalar hangileridir?

Yeni iş yeri açacak olan girişimciler için özel ve kamu kuruluşlu bankalar kredi imkanı sağlamaktadır. Bu bankalar bazen çok düşük faizli kredi imkanı sağlarken bazen ise sıfır faizli kredi imkanı sunmaktadırlar. Tabi ki bu durum bankadan bankaya değişiklik göstermiş olduğu gibi KOSGEB anlaşmalı olan bankalar sayesinde de onaylanan hibe kredi desteklerinden de yararlanabilirsiniz. İş kurma kredi veren bankalar öncelikle kamu bankaları olarak yer alırken çok düşük faiz imkanları ile de özel bankalar dikkatleri çekmektedir. Şimdi sizler için bu bankaların listesini aşağıdaki yazımızda maddeler halinde değerlendirmeye alacağız.

 1. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası 
 2. Vakıflar bankası 
 3. Halk bankası
 4. Denizbank
 5. Akbank
 6. Türkiye Ekonomi Bankası
 7. Ing bank
 8. Garanti bankası
 9. QNB Finansbank
 10. Yapı ve kredi bankası


saymış olduğumuz bu banklar yeni iş yeri açacak olan girişimcilerimiz için özel kredi imkanları sunarken aynı zamanda düşük faiz oranları ile de dikkat çekmektedir.

Devletin vermiş olduğu faizsiz kredi imkanı
Devletin vermiş olduğu faizsiz kredi imkanı

Devletin vermiş olduğu faizsiz kredi imkanı

2017 yılı içerisinde devletimiz iş kurmak isteyen girişimcilerimiz için 30 bin liralık faizsiz kredi desteği sağlayarak çok sayıda girişimcinin ticarete atılmasını sağlamaktadır. Faizsiz kredi imkanından yararlanmak için bankalar ile olan ilişkilerinizin çok iyi olması gerekmektedir. Kredi notu yüksek olan ve bankalara hiç bir borcu bulunmayan girişimciler 30.000 liralık faizsiz kredi imkanlarından yararlanabileceklerdir. Aksi durumda yani ertelenmiş kredi borcu olan, yapılandırmaya gitmiş olan ve hala kredi taksitleri bulunan girişimciler borçlarının tamamını kapatmadan faizsiz kredi imkanlarından yararlanamayacaklardır.

Esnaf ve sanatkarlarımız için sunulan faizsiz kredi imkanları hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen linke tıklayınız. http://www.halkbankkobi.com.tr/channels/Esnaf-ve-Sanatkarlarimiza-Ozel-Krediler/112

Ziraat bankası iş yeri açma kredisi

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası iş yeri açma kredisi için başvuruda bulunan girişimcilere özel avantajlı kredi imkanları sunulmaktadır. Yatırım amaçlı iş yeri açacak olan girişimciler için sunulan krediler imkanları aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 1. Kredi vadesi sürecinde hayat, iş yeri ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır.
 2. 120 aya varan vade imkanları sağlanmaktadır.
 3. Krediye konu olabilecek olan gayri menkul üzerine ipotek tesis edilir.
 4. Açmak istemiş olduğunuz iş yeri için ekspertiz raporunun % 75’i kadar kredi imkanı sağlanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası iş yeri açma kredisi için lütfen linke tıklayınız. https://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bireysel/Krediler/Pages/BireyselIsyeriKredisi.aspx

Halk bankası yeni girişimci kredisi
Halk bankası yeni girişimci kredisi

Halk Bankası yeni girişimci kredisi

Türkiye Halk bankası 2017 yılı içerisinde yeni iş kuracak olan girişimcilerimiz için okumuş oldukları üniversitelerden mezun olmuş oldukları bölüm üzerine veya çıraklık eğitimi veren halk eğitim merkezlerinden sertifika alan ve almış oldukları eğitimler üzerinde iş kuracak olan girişimciler için 75 bin liraya kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra bakanın istemiş olduğu belirli şartları taşıyan girişimciler için aşağıdaki maddelere dikkat edilmesi gerekmektedir.

 • 36 yaşından gün almamış olan girişimci adayları için 75.000 liralık kredi imkanı sağlanmaktadır.
 • İlk bir yıl geri ödemesi yoktur.
 • Eşit aralıklar dahilinde 48 aylık ödeme imkanı

Tüm bunların yanı sıra okur yazar niteliğinde olan ve 60 ay boyunca bir meslek üzerinde ustalık yapan ve sonunda kendi iş yerini açmak isteyen girişimciler için 30.000 Türk Lirası kredi imkanı sunulmaktadır. Aynı zamanda 30 bin liralık kredi imkanından yararlanan girişimciler ilk bir yıl içinde kredi için geri ödeme yapmamaktadırlar. Bu krediden yararlanmak isteyen girişimciler ise 30 yaşını doldurmamış olmalıdırlar.

Halk bankası yeni girişimci kredisinden yararlanmak için lütfen linke tıklayınız. http://www.halkbankkobi.com.tr/Girisimciler.aspx

Türkiye Ekonomi Bankası iş kurma kredisi

Türkiye ekonomi bankası yeni iş kuracak olan girişimcilerimize özel kredi imkanı sağlarken hayalini kurmuş olduğunuz işletmenizi açmanızda yardımcı olmaktadır. Türkiye Ekonomi Bankası 50.000 Türk Lirasına kadar kefilsiz kredi imkanı sunarken aynı zamanda çekmiş oldukları kredi için teminat gösterecek olan girişimciler için 100 bin liraya kadar da kredi imkanı sağlamaktadırlar. Üstelik banka bu krediler karşılığında bir yıl geri ödememe olanağı ile daha sonrasında ise eşit taksitler dahilinde ödeme yapmanızı sağlamaktadır. 36 ay ile 60 ay aralığında da vade imkanı sağlayan bu banka yeni iş yeri açacak olan girişimcilerimizi tam anlamıyla desteklemektedir.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında HİBE UZMANI

Devletin verdiği her türlü geri ödemesiz teşvik programlarını Başvuru, gerekli evraklar ve şartlar için yazılarımı takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir