Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi Kayıt Bürosu adı verilen KKB kısaltması altında, puanlama sistemi düşük olan vatandaşlarımız kredi kartı kullanma hakkından men edilirler. Ancak, bazı yöntemler sayesinde kişiler kredi notlarına bakılmaksızın kredi kartı başvurusu yapabildikleri gibi, düşük limitlerle kredi kartı da alabilirler. Yine bununla birlikte bireysel ihtiyaç kredisi isteyenlere de, ihtiyaç kredisi sunan bazı bankalar mevcuttur. Şimdi Sizlerle Kredi notu, Findeks Puanı, KKB geçmişi ve sicili bozuk olanlara, kara listeye, kırmızı kalem çekilenlere ve avukatlık icralık duruma düşenlere verilen krediler ve kartlardan bahsedeceğiz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi ve Kredi Kartı Veren Yerler

Normal şartlarda, hiçbir tüketiciye kredi notu düşük iken, bankalarla icralık veya avukatlık durumu varken, kredi veya kart verilmez. Bankalar bireysel başvuru yapanların taleplerini geri çevirirler. Ancak yürürlüğe giren kredi sicil affı yasasından yararlanan vatandaşlar kredi notları düzelmesi yükselmesi durumunda bankaların inisiyatifi ile kredi kartı alabilirler. Tabi kredi notu düşük olanların, 800 kredi puanı olanların bu imkandan yararlanabilmeleri için özel bir şart mevcut. Bu şart 6 ay içerisinde tüm borcu yapılandırmak veya kredi notunuzu düşüren borcunuzu bir kerede tamamını ödemenizdir.

KKB Geçmişi Kredi Notu
KKB Geçmişi Kredi Notu

Senetle kredi çekmek ister misiniz? Senetle kredi Veren Firmaları İnceleyin!

Bu ödeme sonrasında findeks ve KKB kredi notu kayıt bürolarının, 5 yıl süresinde temizledikleri kredi puanlama sisteminden sicil affı kapsamında başvuru yaparak, 5 yılı beklemeden bankalara kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat gibi Devlet bankalarının, İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Denizbank, Yapı ve Kredi Bankası, Garanti Bankası gibi özel bankaların kara listede olanlara, sicil affından yararlananlara, KKB geçmişi ve kredi puanı düşük olanlara kredi kartı başvuru işlemleri bankanın inisiyatifine bağlıdır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

KKB Geçmiş Puanınızı sorgulamak için https://www.findeks.com/bireysel adresini ziyaret etmelisiniz.

Kredi Sicili Bozuk Olanlar Düşük Limitli Kredi Kartı Başvurusu Yapabilir mi?

Eğer KKB’nin sisteminde notunuz ile ilgili bir engelleme söz konusu ise, birçok banka düşük limitli de olsa kredi kartı almanıza engel olacaktır. Ancak, kredi notuna bakmayan bankalar, internet üzerinden veya mobil internet hizmetleri üzerinden yapılan kredi kartı başvurusuna olumlu yanıt gönderebileceklerdir. Kredi puanı düşük olmasına rağmen, aylık harcamalarını ödeyecek miktarda maaş alan ve gelir belgesi (maaş bordrosu) bulunan kişiler, başka kredi kartları yok ise, maaş aldıkları bankadan kredi kartı başvurusu yapabilirler.

KKB Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar diye birşey yoktur. Artık tüm bankalar online kredi puanlama sistemine göre çalıştıklarından, Tc. Kimlik numaranızı sorguladıklarında;

 • Daha önce çektiğiniz ve ödemediğiniz kredileriniz,
 • Borçlu durumda olduğunuz kredi kartlarınız,
 • Avukatlık veya icralık durumda olup olmadığınız,
 • Bankalarda bulunan kredili mevduat limitleriniz ve bu hesaplarda kaç para eksi bakiye olduğu,
 • Borçlu olmasanız da, aktif olarak ödediğiniz bireysel ihtiyaç, konut ve otomobil kredileriniz,

hakkında bir tık ile bilgi sahibi olabilmektedirler. BBDK’nın mevzuatına eklenen yasa madddelerine göre, eğer iyi niyetli olan ve borcunun hepsini bir kerede yapılandıran ve taksitlerini düzenli ödeyen kişilere banka isterse KKB geçmişine bakmadan kredi veya kredi kartı verebilir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı

Bu olanaktan yararlanmak isterseniz, biran önce kara listeden çıkın. Yasal takipte iseniz, kara listeye girmiş ve icralık durumda iseniz, kredi çekmeniz oldukça zordur. Bunun için kara listeden çıkma yöntemlerine göz atın. Eğer Kredi notunuzu düzeltir ve kara listeden çıkabilirseniz,

 • Akbank Axess,
 • Qnb Finansbank Card Finans,
 • Denizbank Bonus,
 • Garanti Bankası Bonus,
 • Kuveyt Türk Sale,
 • Türkiye İş Bankası Maximum,
 • Halk Bankası Paraf Kart,
 • Yapı ve Kredi Bankası World Card,
 • TEB Bonus,
 • Ziraat Maximum

İcralık, yasal takipte veya kara listede olan sicili bozuk vatandaşlarımız kredi kartı alamazlar. Bu sebeple tek yöntem kara listeden çıkmanızdır. İsterseniz tüm borcunuzu kapatarak, ister kredi sicil affı yasası veya kredi kartlarının 72 ay vadelendirilmesi yasası gereğince kkb notunuzu düzeltebilirsiniz. Kredi kartlarına başvuru yapabilir, aylık gelirlerinize göre belirli limitlere göre düzenli ödemelerle kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

Bankaların güncel faiz oranlarına dikkat edin. Çoğu bankada borç transfer kampanyaları bulunmaktadır. Bu bankalardan alacağınız transfer kredileri yardımı ile diğer bankalarda bulunan borçlarınızı da tek çatı altında toplayabilirsiniz ve kara listeden çıkarak sicilinizi temizleyebilirsiniz. Ayrıca bankalar tarafından kredi kartı başvurularınız reddediliyorsa yakınlarınızdan sizin için ek kart çıkarmalarını talep edebilirsiniz. Ancak ek kartların limitlerinin asıl karta bağlı olduğunu unutmayın.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi risk durumu oldukça riskli olan vatandaşlara kredi kartı kullanmanın yollarını araştırdık. Normalde kredi notu 1-699 olanlar yüksek yani en riskli grupta yer almaktadır. Bu grupta olan kişiler kolay kolay kredi çekemediği gibi kredi kartı da alamamaktadır. Bunun bir yolu da bloke koydurarak kart almaktır. Bloke teminatı olan kartlara sahip olmak isteyenler hesaplarında bulunan uygun miktarlı parayı bloke eder. Daha sonra, yapılan bu ipotek ile birlikte başvuru işlemlerini tamamlayabilirler. Şunu unutmayın ki ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaptığınızda notunuz da yükselecektir. Bu sayede kara listeden de çıkabilirsiniz.

Bu şekilde kart veren bankalar ise;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • ING Bank
 • Garanti BBVA
 • TEB
 • Deniz Bank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Burgan Bankası
 • HSBC Bankası
 • İş Bankası
 • QNB Finansbank

olup, size en yakın banka şubelerine uğrayarak daha detaylı bilgi alabilir ve T.C. kimlik numaranız ile işlem yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Önemli mi?*

 1. Hava dedi ki:

  Kredi kartı istiyorum

  1. Havvana dedi ki:

   Kiredi kartı istiyom

  2. Ahmet Alev dedi ki:

   Kredi karti istiyorum vergi mukellefiyim

 2. Ayhan dedi ki:

  30bin ihtiyaç im var yardımcı olursanız

 3. Allahin kulu dedi ki:

  Buradan kimse kimseye yardim etmez keza ülkemizde yardim edecek musliman insan sayisi o kadar az ki. ELHAMDULILLAH muslimaniz.dusunce yapisi borca girerken banami sordunuz,calis ulan bizde çalışarak kazaniyoruz, parayi versek kimbilir nerde ne yapacak gibi zengin dusunceleri oldugu surece borçluyu kimse düşünmez . Ama unutmayin ölüm var. Fatih sultan mehmet han istanbulu aldi o bile öldü istanbulu koyamadilar kabrine.ama hayir dua aliyor hala.oldugunuz gun o paraniz sizi cennete goturmeyecek.kabrinize konsa curuyecek. O gun hesap gunu geldiginde ben hakkimi helal etmeyecegim tum zengin züppelerden ve zengin efendilerden mutevazi zengin davranis sahibi gorgusuzlerden.Meden ummayi kesin guclu olun yalaka olmayin para guctur ama iman ondan daha gucludur.buraya gelip .yazdiklarinizi okuyacak karakterde degildir onlar. Cunku ZENGINLER VE KIBIRLI VE CIMRILER.
  Allah yardimcimiz olsun.