Saç Satın Alan Yerler (İstanbul-Ankara-İzmir) 2022 Fiyatları

01.01.2022
Saç Satın Alan Yerler (İstanbul-Ankara-İzmir) 2022 Fiyatları

Saçımı satmak istiyorum diyenler için Kayseri’de, Bursa’da, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında, İzmir, Ankara, Adana, Van, Diyarbakır gibi büyük şehirlerimizde bu işten para kazanan kuaförler, perukçular bulunmaktadır. Saç alım fiyatları ise kalitesine, uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Alım ve satış işlerinin yoğunluğu nedeniyle internette birçok site kurulduğu gibi, kriterler ortaya çıkmıştır. Boyalı saçlar satılır mı, kaç para eder, güncel fiyat listeleri ve Türkiye genelinde sektörün kalbi haberimizde..

Kuaförlere ortalama 5.000 TL. fiyatla saçlarınızı satabilirsiniz.

Saç Satın Alan Kuaförlerin Aradığı Kriterler Nelerdir?

Kadınların en büyük ve en güzel aksesuarları saçları olduğundan hiç bir kadın saçlarından vazgeçmek istemez. Bazıları kısa, bazıları ise uzun sever. Ancak günümüzde paraya ihtiyacı olanlar para kazanmak saçları satmaktadırlar. Bu sektör genellikle büyük il ve ilçelerde daha çok karşımıza çıkmaktadır. Tabi ki bu kuaförler belirli kriterlere sahip olanları satın alırlar. Saçını satan ve saç satın alan yerler bu alışveriş karşılığında 200 TL. ile 10.000 TL. arasında fiyat verirler. Kadınların vazgeçilmezi olan saçlar hayatlarının odak noktası haline gelmiştir. Her kadının kullanım şekli farklılık gösterdiği gibi kısa, uzun, kıvırcık ve düz olanlar sıklıkla tercih edilmektedir. Bayanlar değişik modellerde ve değişik şekillerde modelleri tercih ettikleri için çok fazla yıpranma ile de karşı karşıya kaldıkları bir gerçektir. Fakat bir çok kadının bünyesi ile de alakalı olan ve vitamin eksikliği ile de meydana gelen dökülmeler, yıpranmalar ve kırılmalar sebebi ile de bakım yapan bir çok kadın bulunmaktadır. Kuaförler ise satın alacakları saçlarda en çok bakımlı ve doğal olan saçı tercih etmektedirler. Kuaförlerin aradığı diğer kriterler ise aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

Saç alım fiyatları 200 Tl.’den başlar!
 • En az 45 cm. uzunluğunda gür ve sade olması,
 • Sağlıklı olması,
 • Yıpranmamış olması,
 • Doğal olması, daha önceden boyanmamış olması,
 • Kalın telli saçlara nazaran ince telli saçlar daha çok tercih edilir,
 • Koyu renkli saçlara göre açık renk tonuna sahip olan saçlar kuaförlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.
Ankara Saç Fiyatları (Ortalama)

Saç Fiyatları Ne Kadar?

Saç satın almak isteyen kuaförler genellikle büyük il ve ilçelerde karşımıza çıkmaktadır. Ankara, İzmir, İstanbul, Samsun, Eskişehir, Bursa, Kocaeli, Konya, Trabzon, Mardin, Çanakkale, Antalya, Balıkesir, Ordu, Rize, Adana gibi illerde ikamet eden ve dükkanı bulunan vatandaşlarımız oldukça şanslıdır. Saçınızı satmak istediğiniz takdirde düzenli olarak gitmiş olduğunuz kuaförleri tercih etmeniz sizin açınızdan daha avantajlı olacaktır. Çünkü sürekli gitmiş olduğunuz kuaför saç yapınızı bildiği için ve aynı zamanda devamlı müşterisi olduğunuz için size yüksek meblağda ücret vereceklerdir. Eğer sürekli gittiğiniz kuaför saç almıyorsa size önerebileceği ve yüksek miktarlarda ödeme yapabileceği kuaför salonlarına gitmeniz için yönlendirme yapacaklardır. Kuaförlerin almış oldukları 40 cm saçın fiyatı 500 Türk Lirasından başlarken saçın yapısı da oldukça önem taşımaktadır. Örneğin; sarı bir saça sahip olan ve doğal yapısı hiç bozulmamış olan yani hiç boyanmamış olan ince telli ve kırığı olmayan 40 cm’lik saç için 2.000 Türk Lirası civarında ücret ödemesi de yapılmaktadır. Burada önemli olan saçınızın yapısı, doğallığı ve uzunluğudur. Saçınız ne kadar uzun ise o kadar çok kazanacaksınızdır.

Liste halinde saç fiyatları şöyledir;

 • En uzun ve bakımlı 45 cm. saç = Kuaföre göre 1.000 TL. – 1.500 TL. para edebilir.
 • 45 cm. uzunluğunda normal saç = 1.500 TL. civarındadır.
 • 45 cm.’nin altında ki saçlar satın alınmaz.
 • Kesim öncesinde lastik takılmayan ve dağılan saçlardan peruk olmayacağı için kuaförler fiyat vermezler.
 • En yüksek fiyatı veren kuaförü araştırınız.
 • Normal şartlarda kuaförler 45 cm’den uzun olanlara kilogram başına 1.000 TL. den yüksek fiyat biçerler. Ancak sizin saçlarınız 250 gr. gelirse 1.000 TL. / 4 = 250 TL. civarında bir para alırsanız.
Saç fiyatları güncel

Devlet desteği ile dükkan açabilir ve kuaför olabilirsiniz.

Boyalı Saçlar Satılır mı?

Saçlarınızı satmak istediğiniz taktirde yukarıda da belirtmiş olduğumuz kriterlere uyum sağlamış olduğunuz taktirde doğru satıcılara ulaşmanız gerekecektir. Doğru satıcılara ulaşmak için ise öncelikle sürekli gitmiş olduğunuz kuaför salonlarına gitmenizi tavsiye ederken aynı zamanda adını duyurmuş olan güzellik merkezlerine de gitmenizi öneririz. Bu konuda karşılıklı güven oldukça önemlidir. Eğer fason şirketlerle veya aracı şirketler ile saçınızı satmaya çalışırsanız ya çok ucuza satarsınız yada dolandırıcılarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple de doğru satıcıya ulaşmak oldukça önem arz etmektedir. Saçınızı İnternet üzerinden anlaşmış olduğunuz bir firmaya satmamanız gerektiğini belirtirken en yüksek fiyatı verebilecek olan kuaföre ulaşmanız için her yerden fiyat almanızı öneririz. Sağlıklı ve doğal bir saç yapısına sahip iseniz birde saçınız oldukça uzun ise mutlaka iyi araştırma yapmanızı öneririz. En az 500 en fazla 2000 lira civarında bir ücret alabilecekken bu rakamların altında bir meblağ karşılığında saçınızı satmanızı istemeyiz. Bu sebeple de çok sık tercih edilen güzellik salonlarını tercih etmenizi öneririz.

İstanbul İli Ortalama Saç Fiyatlarıdır!

Eğer amacınız ilerleyen dönemde saçlarınızı satabilmek ise, şimdiden boya yapmamanızı ve olabildiğince sade olmasına özen göstermenizi öneririz. 45. cm’den uzun olmak kaydıyla bakımlı olan tüm saçlar satılabilir ancak boyasız bir saçla boyalının fiyatı aynı olmayacaktır. Kuaförler boyalı olanlar için bir miktar fiyat düşerler. Ancak yinede satılabilir.

Saç Satın Alan Kuaförler ve Telefon Numaraları;

 • Rapunzel : sacrapunzel@gmail.com
 • Melih : 0536 034 31 35
 • Firdevs peruk: 555 880 37 30
 • Adem: Türkiye’nin tüm illeri (İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, Eskişehir, Kocaeli) dahildir. 539 692 40 94
 • Ali: Kargo ile alım yaptığını söylemektedir. sacalisveris@gmail.com
 • Yaşar: sacalimsatimyasar@hotmail.com.tr
 • Kahramanmaraş ilimiz Özgüller peruk : 507 213 15 13
 • İlhan : alikayihan5715@gmail.com
 • Mehmet: mehmetcorak4545@hotmail.com
 • Özcan: birisi9907.ok@gmail.com
 • Tuna: 41peruktuna@yandex.com.tr
 • Facebook Sayfası : Paradise Kuaför  Hakan
 • İstanbul Avrupa Yakası Kadıköy Nurettin Aydın :  0216 362 882
 • Yukarıda yer alan telefon numaraları, iletişim bilgileri ve mail adresleri ile esnafkredi.net sitemizin herhangi bir alakası olmayıp internet sayfalarında bulunan telefon numaralarından ibarettir.
YORUMLAR

 1. Cansu dedi ki:

  Kızımın 50 santim saçı var boyasız satmak istiyorum kesilmiş durumda

  1. ali dedi ki:

   Merhabalar. Saçın fotografini adresine gönderin. Ona göre değerlendireyim. Teşekkür ederim ilginiz için

 2. nurgül dedi ki:

  mrb kızımın saçı 55 .60.cm saçı gür satmak istyrz

 3. dilek dedi ki:

  iyi akşamlar saçım 45.50 cm arası uzunlukta hiç boyanmamış satmak istiyorum

  1. Ilhan dedi ki:

   Dilek hanim saçınızı n resimleriyle beraber ne kadar kesilecegini meal atarsanız yardimci olurum

   1. eda dedi ki:

    ilhan bey belden assagisina kadar uzun saclarim var kac cm oldugunu bilmiyorum baya uzunlar hic islem gormedi eger alirsaniz bana ulasin lutfen

    1. arda dedi ki:

     slm.eda.sacların resmini atarmısın.meil adresi

    2. Arda dedi ki:

     Arda.055511643753..1.metre üzeri doğal saçlar alınır

 4. Nimet dedi ki:

  Kizimin saçını satmak istiyorum 50 cm

  1. Ilhan dedi ki:

   Nimet hanim saçın resimleriyle beraber telefon numaranızı adresine meal atarsaniz saçlarını alırım

 5. Ekin dedi ki:

  Merhaba erkek sacı talep görüyormu.4 senedir uzatıyorum Saçım yaklaşık 55cm açık kahve rengi,İnce telli (doğal)(Çok Sık yogun)dalgalı.Sacımı uzatmadan once sürekli 3 numara kulanıyodum ve sık saç traşı oluyordum yogun olma sebebi bu yüzden muhtemelen.

 6. ali dedi ki:

  Saçlarınızı satmak çok kolay. Saçlarınızı değerinde alıyoruz. Saçınızın fotoğrafını aşağıdaki mail veya Instagram hesabina atın. Fiyatta anlaşalım. Paranızı odeyelim. Saçı bize kargolayin. Satmak istediğiniz saçlarınızı bekliyoruz.
  Email sacalisveris @ gmail . com

 7. Emin dedi ki:

  Selam ben İzmir den kızımın saçını satmak istiyorm siyah 35 cm boya falan yok

  1. Ilhan dedi ki:

   Emin bey mrb kızınızin saçlarının resimlerini ve ne kadar kesilecegini alikayihan 5715@ gmail. Com adresine gönderirseniz saçlarını alirim

 8. Aynur dedi ki:

  5 yaşında kızmın saçını satmak istiyorum 35 cm kumral boyasz tertemiz