PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor mu? 2020PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor mu? 2020

PTT emekli kredisi veriyor. Ancak kredi alabilmek için emeklilerin maaşlarını PTT’ ye taşıması gerekiyor. Ayrıca Vakıfbank ile PTT’ nin ortaklaşa verdiği bir emekli ihtiyaç kredisi de bulunuyor. Sizler için örnek kredi hesaplamaları yaptık. PTT faizsiz kredi veriyor mu diye merak eden emekli okurlarımıza ne yazık ki evet cevabını veremeyeceğiz. Ancak anlaşmalı olunan bankalar ile uygun faiz oranı ve vadelerde kredi verilmektedir.

Vakıfbank PTT Emekli İhtiyaç Kredisi

Emeklilere özel ürünleri bulunan  finansal kurumlardan bir tanesi de PTT’ dir. Sosyal Güvenlik Kurumu’ ndan emekli olanların kredi başvurusu yapabilmeleri için maaşlarını PTT’ den almaları gerekmektedir. Kredi talebi ise Vakıfbank ve PTT aracılığı ile yapılabilir. Başvuru formu dışında herhangi bir evrak talep edilmemektedir. Hakkınızda yapılan olan tahkikat sonrası kredi verilmeye uygun görülürseniz 20 bin TL’ ye kadar olan kredinizi 36 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz. Banka faiz oranlarını ve diğer maliyetleri kampanya bitene kadar değiştirme hakkına sahiptir.

Siz de PTT’ den emekli maaşı alıyorsanız hiçbir evraka gerek kalmadan kredi başvurusu yapabilir ya da maaş transferi yaparak kredi çekebilirsiniz. Başvuruların kabul edilebilmesi için aranan yaş şartı maksimum 80 yaştır. Vade süresinden bahsettik. Fakat yaşı 80′ e yaklaşanların kredi vadesi yaşlarına göre belirlenecektir. Yani 78 yaşındaki bir kişi maksimum 2 yıl vadeli olarak kredi alabilecektir. Kredi faiz oranı yüzde 1,89′ dur. 70 75 ve 80 yaş üstündeki yaşlılara kredi veren bankaları inceleyerek de bu bankalardan uygun faiz oranları ile kredi alabilirsiniz.

vakıfbank-ptt-ihtiyaç-kredisi

Vakıfbank PTT ihtiyaç kredisi

Denizbank PTT İhtiyaç Kredisi

Denizbank PTT ile anlaşmalı olan bir bankadır. Kredi faizsiz değildir ancak tahsis ücreti yoktur. Ancak PTT’ ye kredi başvurusunda bulunmak için maaşınızı buradan alıyor olmanız gerekmektedir. Şayet farklı bir bankadan alıyorsanız maaş transferi yapabilirsiniz.Kredinin Özellikleri

 • Vade 36 ay olarak belirlenmiştir.
 • Başvuruda bulunmak için kimlik belgesi ile başvurmak yeterlidir.
 • Kredi tahsis ücreti talep edilmemektedir.
 • Kredinin alt limiti 3 bin TL’ dir.
 • Azami olarak 30 bin TL kredi kullanılabilir.
 • Yaş sınırı ise 80‘ dir. Vade miktarı yaşa göre belirlenecektir.
 • Kredi tutarı ya da ek maliyetler kişiye göre değişiklik gösterebilecektir.

Kredi başvuruları PTT’ den, yapılandırma işlemleri ise Denizbank’ tan yapılacaktır. Kredinin en yüksek faiz oranı yüzde 1,89 olmaktadır.  Aşağıdaki tabloda örnek kredi hesaplaması yer almaktadır.

Denizbank

Kredi detaylarını öğrenmek için tıklayınız.

İNG Bank Kredi Postam

PTT ile anlaşmalı olan bankalardan bir tanesi de İNG’ dir. PTT çalışanları ve emekliler için kredi tutarı 45 bin TL’ dir. Kullanılacak en az kredi tutarı ise 2 bin 500 TL’ dir. 36 aya varan vadeler ile kullanacağınız krediniz için T.C. kimlik belgesi ile başvuru yapabilirsiniz. İNG bank kredi postam kampanyasından yararlanabilmek için emekli müşterilerin maaşlarını PTT’ den almaları gerekmektedir.

 • Faiz oranları 3 bin TL’ye kadar olan krediler için yüzde %2,74
 • 10 bin TL’ ye kadar olan krediler için yüzde 2,49
 • 10 bin TL ile 20 bin TL olan kredilerde yüzde 2,39
 • 20 bin TL üstü kredilerde ise yüzde 2,24 olarak belirlenmiştir.  Emeklilik kredisi veren bankalar hakkında detaylı bilgi alarak kredilerinizi bu bankalar üzerinden çekebilirsiniz.
ing-ptt-kredi-postam

İNG PTT Bank kredi postam

Kredi alacakların hayat sigortası yapmaları zorunlu tutulmuştur. Kredi limitinin binde 5′ i tahsis ücreti olarak talep edilmektedir. Kredi başvurusu PTT şubeleri tarafından kabul edilmektedir. Emekli müşteriler için belirlenen yaş sınırı 75′ tir. Şayet kredi talebinde bulunan şahıs 72 yaşında ise maksimum 3 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir.  Ayrıca bankalar emeklilere aidatsız kredi kartı da veriyor. Acil finansman ihtiyaçlarınız için kredi kartı da alabilirsiniz.

Çekilecek olan

kredi (TL)

 9 Ay Vadede12 Ay Vadede18 Ay Vadede24 Ay Vadede36 Ay Vadede
5.000 TL 642 TL502 TL363 TL295 TL229 TL
10.000 TL1.276 TL997 TL719 TL582 TL449 TL
20.000 TL2.531 TL1.972 TL1.416 TL1.142 TL874 TL
40.000 TL 5.063 TL3.944 TL2.832 TL2.283 TL1.748 TL

Kredi detayları için tıklayınız.

PTT’ den TEB Jet Kredi

TEB Jet Kredi kampanyasından PTT personeli ve maaşlarını PTT’ den alan emekli müşteriler yararlanabilmektedir. PTT’ ye T.C. kimlik belgeniz ile giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi faizsiz değildir. Ancak herhangi bir tahsis ücreti talep edilmemektedir.

 • Maksimum kredi tutarı 40 bin TL‘ dir. 2500 TL’ den başlayarak 40 bin TL’ ye kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • 3 aydan 60 aya varan vadeler ile kredi alabilirsiniz.
PTT-den-TEB-Jet-Kredi

PTT’ den TEB Jet Kredi

 • Yaş şartı 70 olarak belirlenmiştir. Örneğin 68 yaşındaki bir kişi maksimum 2 yıl vadeli olarak kredi kullanabilmektedir.
 • Kredi detaylarını incelemek için tıklayınız. Başvurular PTT’ ye yapılmaktadır.

Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi

PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalardan bir tanesi de Burgan Bank’ tır. Burgan Bank ihtiyaç kredisi 36 ay vadeli olarak kullandırılmaktadır. Maksimum kredi tutarı 55 bin TL olmaktadır. Başvurular PTT şubelerinden kabul edilmektedir. Emeklilerin bu krediden yararlanabilmesi için emekli maaşlarını PTT’ den almaları gerekmektedir. Faiz oranları ise aşağıdaki gibidir;

 • 3 bin TL ile 9 bin 999 TL arasındaki kredileriniz için bütün vadelerde geçerli olan faiz oranı %2,86
 • 10 bin TL ile 19.999 bin TL arasında olan kredileriniz için bütün vadelerde geçerli olan faiz oranı %2,47
 • 20 bini aşan ve 55 bin TL’ ye kadar olan kredileriniz için bütün vadelerde geçerli olan faiz oranı %2,35‘ tir.
 • Vade en fazla 60 aydır.
 • Tahsis ücreti çekilen kredi tutarının binde 5′ i olmaktadır.
 • Kredinin azami tutarı 55 bin TL, asgari tutarı ise 3 bin TL‘ dir.
 • Krediden yararlanmak için yaş sınırı 73‘ tür. Yani 69 yaşında olanlar 60 ay vadeli kredi kullanamayacaktır. Maksimum 48 ay vadeli kredi kullanabilecektir.

Örnek maliyet tablosu ve kredi hesaplaması için tıklayınız.

burganbank-ptt-ihtiyaç-kredisi

Burganbank PTT ihtiyaç kredisi

Aktifbank PTT’ den Emekli Kredisi

Emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarının karşılanması için PTT ile Aktifbank anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Üstelik kredi başvurularında herhangi bir kefil ya da teminat göstermenize gerek yoktur. Tek şart emekli maaşının PTT şubelerinden alınmasıdır. Kredi başvuruları PTT aracılığı ile kabul edilmektedir. Kredi üst limiti 60 bin TL’ dir. Faiz oranı %1,89′ dur. 

Kredi tahsis ücreti 50 TL’ dir. 10 bin TL’ lik kredinizi aylık 379,16 TL taksitle 60 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz.

Emekliye Faizsiz Kredi

Emeklilere 2020 yılında ne yazık ki faizsiz kredi verilmiyor. Zaten enflasyon oranlarının yükselmesi ile fiyatlar aldı başını gitti. Emekli maaşlarının oranları da belli. Vatandaşlar çareyi bankaların kredi ya da kredi kartı ürünlerine başvurmakta buluyor. PTT’ nin kredilerine başvurmak için maaş transferi yapabilirsiniz. Ancak faiz oranları oldukça yüksek görünüyor. Emeklilere kredi veren bankalardan ziyade bankaların gelir durumu ve kredi skoru yüksek müşterilerine verdiği ihtiyaç kredisi ürünlerine başvurabilirsiniz. Ayrıca acil finansman ihtiyaçlarınız için aynı gün isimsiz çıkan kredi kartlarına başvurular ve bu kartlardan nakit avans çekebilirsiniz.

Şekerbank, Burganbank, Vakıfbank gibi bankaların emekli kredisi ürünlerine başvurmanız için maaşlarınızı PTT şubelerine taşımanız gerekiyor. Yapılan inceleme sonrası kredi notunuz ve gelir düzeyiniz yeterli görülür ise kredi başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Kredi başvurusunda bulunmak için kimlik belgeniz ile size en yakın PTT şubelerine gidebilirsiniz.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]YORUMLAR
 1. Onur ciler dedi ki:

  Aktifbank yalanci bir banka.babam 78 yasinda PTT ye gittik .10 bon TL kredi icin.5800 TL vereceklermis.sonrada krediyi 22 bin geri alacaklarmis.vicdansizlar