Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Öğrencilerin eğitim hayatlarına devam etmeleri için finansman ihtiyacı var. Pek çok banka tarafından kendileri için düzenlenen eğitim kredisi kampanyaları bulunmaktadır. Denizbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi bankalar tarafından öğrencilere yönelik olarak düzenlenen kampanyalar bulunmaktadır.

Eğitim ve Öğretime Destek Veren Bankalar 2021

2021 yılında öğrencilere kredi veren bankalar ve şartları hakkında eğitim ve öğretim desteğine ihtiyaç duyan öğrencilerimiz için verilen yüksek meblağlı krediler, gelir belgesiz ve senetsiz finans sağlayan bankalarla talebelere kredi kartı veren bankaları konu aldık. Eğer köyde ikamet ediyor ve aileniz ile birlikte kullanmak üzere tarım finansmanına ihtiyaç duymakta iseniz hayvan kredisi başlıklı haberde bu konuda geniş bir özet bulabilirsiniz.

TALEBE OLMAK ZOR!

Öğrenci olalım olmayalım herkesin acil paraya her zaman ihtiyacı olabilir böyle bir durumda olan ve acil nakite ihtiyaç duyan herkes hızlı bir şekilde kredi bulmanın yollarını aramaktadır. Acil nakit ihtiyaçlarını kısa bir süre içinde karşılamak isteyenler kısa süre içinde kredi veren bankaları daha önceden tanıyarak ihtiyaç duydukları anda o bankadan kredi başvurusu yaparak finansman desteği alabilirler. Artık çoğu banka gelir belgesiz, kefilsiz senetsiz bir şekilde gelir belgesi olmayan ev hanımlarına bile kredi vermektedir. Öğrenciler eğitim hayatlarını sürdürürken gelir belgesine sahip olmadıkları için gelir belgesi olmayan kişiler ile aynı durumda olduklarından belgesiz evraksız kredi veren bankalara başvuruda bulunarak acil nakite anında sahip olabilirler. Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları öğrenmek için bankalar ve şartları aşağıda detaylandırılmıştır. Faizsiz eğitim kredisi isimli içeriğimizden detaylı bilgi alabilir, 2021 eğitim öğretim yılı için masraflarını karşılayabilirsiniz.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları Nelerdir?

Bankalar çalışan ve maaş bordrosu olan müşterilerine daha kolay kredi verse de öğrencilerin de kredi başvurularını kabul etmektedir. Özellikle gelir belgesiz kredi veren bankalar kişinin kredi notunun risk durumuna göre kredi onayını verdikleri için öğrencilerin kredi notlarının yüksek olmasını istemektedir. Yani kredi notu risksiz grupta yer alan öğrenciler gelir belgesiz kredi veren bankalara başvuruda bulunarak kefilsiz, belgesiz kredi alabilirler.

Eğitim kredisi veren bankalar
Eğitim kredisi veren bankalar

Çoğu banka  müşteri sayısını artırabilmek ve ve kazançları doğru orantılı olarak katlayabilmek için kredi notu bakmadan bile kredi vermektedir. Daha fazla müşteri ile çalışmak isteyen bankalar özellikle özel durumda olanlar için de cazip kampanyalar düzenleyerek tüketicileri kendilerine çekmeyi başarabiliyorlar. Günümüzde bankalar cep telefonundan kredi başvuru yapanlara anında onay mesajı göndererek başvuruları onaylamakta bundan bir 10 sene öncesinde daha zor kredi veren bankalar artık kredi kullandırma mevzuatlarını sürekli yenileyerek müşterilerine daha kolay kredi kullandırmaktadır.

Öğrencilerine yüksek limitli kredi isimli içerimizde talebeler için yüksek limitli kredi kartları yer almaktadır.

Bu nedenle öğrenci olsanız bile kolay kredi veren bankalara başvuruda bulunarak bir şansınızı deneyebilirsiniz. Göreceksiniz ki bankalar size kredi verecektir. Bankalar sadece çalışanlar için kredi vermezler çalışmayan, geliri olmayan veya geliri olup ta bunu resmi belge ile ispatlayamayan (çiftçi, tarımla uğraşan, esnaf, kira geliri olan) müşterilerinin bu özel durumları için kredi imkanlarından yararlandıracaktır. Herhangi bir kurumda çalışıyor olmak ve sabit düzenli bir maaş almak bankalar için ne kadar yeterli olsa da dediğimiz gibi gelir belgesi olmayanlar içinde kredi ürünlerinden yararlandırılmaktadır. Bu durumda öğrenciler için gelir belgesiz kredi veren bankalara başvuruda bulunarak kredi ürünlerinden yararlanmak mümkündür.

Çoğu banka zaten öğrenci müşterileri için kredi kartı verdiğinden kredi imkanlarından da yararlandıracaktır. Bu öğrenci kredi kartlarının limitleri 500 ile 100 lira arasında olsa bile çalışan ve ailesinden sürekli para desteği alan öğrencilere bankalar kredi vermekten geri kalmayacaktır. Kredi vermede hassas davranan ve banka mevzuatlarına sıkı sıkıya uyan bankalar mevcut olsa da kolay kredi veren bankalar da öğrenciler istediği limitlerde kredi desteği alabilirler.

Kolay kredi veren bankalar ise televizyonu açtığımızda karşımıza reklamları ile sürekli kampanyalarını tanıtan özel sermayeli Denizbank 1000 lira faizsiz kredi, İş bankası  25 bin liraya Anında kredi, Akbank Yattığın yerden kredi yine Akbank direk kredi, QNB Finansbank kredi finansçıdan.. finansbanktan alınır.. sloganları ile dillerimize pelesenk olmuş hatta bizi kendine çağıran ve kredi almaya teşvik eden gerçekten de kolay kredi veren bankalardır.

Öğrenciler için önemli olan acil ve kolay kredi veren bankalardır. Sonuç olarak bir öğrencinin talep edeceği rakam bellidir. 50  bin lira kredi talebinde bulunmayacağına göre az limitlerde düşük faiz oranları ile verilen kredi imkanlarından her zaman yararlanabileceklerdir.  Dosya masrafsız ve evraksız kredileri veren bankalara başvuru yaparak öğrenciler de gelir belgesiz kredilerden yararlanabilirler.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrencilere kredi veren bankalar şunlardır;

  • Ziraat bankası,
  • İşbankası
  • Denizbank,
  • Odeabank,
  • Yapı kredi bankası,
  • Garanti bankası
  • Vakıfbankasıdır. Bu bankalardan eğitim kredi şartları ve kredi kampanyası özellikleri ise;

Ziraat Bankasından Eğitim ve Öğretime Tam Destek

Ders çalışmak sizden, ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden sloganı ile öğrencilere eğitim kredisi veren Ziraat bankası, 36 ay vadeli düşük faiz oranları ve ödeme kolaylıkları ile okul, üniversite, kurs veya dershane giderinizin finansmanı için size özel eğitim kredisine başvuruda bulunan öğrencilere eğitim kredisini vermektedir.

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları
Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Ziraat bankasından 36 ay vadeli eğitim kredisi alabilmek için kişilerden kefil veya maddi teminat istenmektedir. Ayrıca eğitim kredisi öğrencilere, kursiyer velilerine, öğrencinin kursiyerin bu tür eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyine veya düzenli ve sürekli gelir sağlayan bir mesleği var ise öğrenciye kursiyerlere ödenebilecektir. Ziraat bankası Eğitim kredisi 2021 yılında başvuru yaparak 36 ay vadeli krediden yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası eğitim kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. 36 aya varan vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz. Gerekli evraklar ile başvuruyu size en yakın Ziraat Bankası şubelerine yapmanız gerekiyor. Kredi vadesi boyunca kredi sahibine hayat sigortası yapılmaktadır.

Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar vasıtasıyla eksi bakiye limitlerinden yararlanabilir, krediye gerek kalmadan yüksek limitli kartınızla para bulabilirsiniz. Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları yerine getiren öğrenciler eğitim masraflarını karşılamak için düşük faizli ve kolay ödeme seçenekleri ile verilen eğitim kredilerinden yararlanabilirler.

Denizbank Öğrencilere Bireysel İhtiyaç Finansmanı

Denizbank öğrenci kredisi en uygun faiz oranları ile kefilsiz, evraksız, formalitesiz, 36 ay vadeli eğitim kredisi veriyor. Bu  kredi kampanyasına öğrenciler de başvuruda bulunarak düşük faiz oranları ile acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Denizbank’ tan daha önceden açtıracağınız banka hesabında ailenizden aylık olarak gelen sürekli para akışını gören banka kredi notu yüksek olan öğrencilere bu kredi imkanından yararlandırabilir. 12 ay vadeli krediden 36 aya kadar varan vadeli kredi kullanmanız durumunda faiz oranı %2,17 ‘dur.

İş Bankası Öğrencilere Kredi

Artan eğitim ihtiyaçlarına nakit çözümü sunan İşbankası öğrencilerin özel okul, üniversite gibi eğitim giderlerinin finansmanında kullanılabilecekleri eğitim kredisi kampanyasına 2021 yılında da devam ediyor. İşbankası eğitim kredisi başvurusunda  öğrenci kayıt belgesi, okul ücretini gösterir belge karşılığında kredi verilmektedir. Bu şekilde öğrenci için alınan eğitim kredisi öğrencinin okul hesabına aktarabilirsiniz ya da fatura karşılığı krediyi nakden alabilirsiniz. Faiz oranı %2,19 olmaktadır.

Aynı bankadan aynı bankaya EFT saatleri öğrenerek aynı gün içinde nakit para transferini gerçekleştirebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Önemli mi?*

  1. alperen dedi ki:

    5000 tl versen yeter yarına sana yollarım

1 7 8 9