Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa - Kredi Kartı - Kredi Kartı 2019 Güncel Faiz Oranları
2019 Kredi Kartı Akdi Faiz Oranları
Kredi Kartı 2019 Güncel Faiz Oranları

Kredi Kartı 2019 Güncel Faiz Oranları

Kredi kartı faiz oranları bankalara göre değişmektedir. Ziraat Bankası faiz oranı en düşük bankadır. Sizler için kredi kartlarının faiz oranlarını karşılaştırdık. Yapılacak olan alışverişlerde akdi faiz oranı uygulanacaktır. Zamanında ödeme yapılmadığında ise gecikme faizi uygulanır. Bankaların internet sitelerinden ücretler bölümünden kredi kartı aidatlarını ve güncel akdi faizlerini görebilirsiniz.

Ziraat Bankası A.Ş.

Ziraat Bankası pek çok kredi kartı ürünü olan bir bankadır. Klasik müşteri kredi akdi faiz oranı yüzde 1,90′ dır. Kart ile yapılacak olan nakit avans ya da taksitli avans çekimlerinde de bu oran kullanılmaktadır. Taksitli avanslar 2 aydan 9 aya kadar taksitlendirilmektedir. Gold Card, Platinium, Ücretsiz kart, business gibi kredi kartlarının akdi faiz oranları yüzde 2,25‘ tir. Gecikme faizleri yüzde 2,75 olarak uygulanmaktadır. Bu kartlar ile yapılacak olan nakit ya da taksitli avanslarda da yine akdi faiz uygulanacaktır.

ziraat-bankası-kredi kartı
Ziraat Bankası kredi kartı

Ziraat Bankası her daim en uygun faiz oranlarını sunan bankalar arasında yer almıştır. Ziraat Bankası son dönemde banka kartı ile kredi kartı ürünlerini birleştirmiştir. Bankart combo’ nun ön yüzünde kredi kartı bilgileri, arka yüzünde ise banka kartı bilgileri yer almaktadır. Güncel kampanyalar ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Kredi Kartı İsmi Faiz Oranı (Aylık Yüzde)
Bankkart Combo 1,90
Business kart 2,25
Gold müşteri kredi kartı 2,25
Gold personel kredi kartı 2,25
Genç kart 2,25
Platin müşteri kredi kartı 2,25
Maximum gold kredi kartı 2,25
Maksimum kobi kredi kartı 2,25
Ücretsiz kredi kartı 2,25

Halkbank

Halkbank kredi kartlarının akdi faiz oranları yüzde 2,25‘ tir. Ekstrelerinizi geciktirmeniz durumunda yüzde 2,75 oranında faiz ödersiniz. Kredi kartlarınız ile nakit avans ya da taksitli avans da çekebilirsiniz. Bu durumda uygulanacak faiz oranı da alışveriş faiz oranı olacaktır.

Paraf Card 2,25
Paraf Gold 2,25
Paraf Platinum 2,25
Parafly 2,25
Prafly Platinium 2,25
Paraf Free 2,25
Paraf Sanal 2,25

İNG Bank

İNG Bank’ ın da pek çok kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Kartların akdi faiz oranı 2,25, gecikme faiz oranı ise yüzde 2,75′ dir. Taksitli ya da nakit avans çekimlerinde uygulanacak olan faiz oranı akdi faiz oranı olmaktadır. Bonus, Bonus Business, Bonus Platinum, Bonus Plus, Bonys Standart vre Premium kredi kartlarının birbirinden farklı avantajlarından yararlanabilirsiniz. Kart ve ek kart ücretlerini görmek için tıklayınız.

ing-bank
İNG Bank

Vakıfbank

Vakıfbank da müşterilerine kredi kartı hizmeti sunan bankalar arasında yer almaktadır. Gecikme faiz oranı yüzde 2,75 olarak belirlenmiştir. Ayrıca kredi kartlarınız ile nakit avans ya da taksitli avans da çekebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda Vakıfbank’ ın kredi kartı ürünleri ve faiz oranları gösterilmektedir.

Kart İsmi Faiz Oranı (Aylık yüzde)
Vakıfbank Worldcard 2.25
Taraftar kartlar 2.25
MilPlus 2.25
Platinium 2.25
Rail Miles 2.25
Like Card 2.25
Ortak Markalı kartlar 2.25
Tercih Kart 2.25
Ekspress Card 2.25
Sanal Card 2.25
Business Card 2.25
Tarım Kart 2.25

Türk Ekonomi Bankası

Türk Ekonomi Bankası’ nın da pek çok kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Kartların alışveriş faiz oranı yüzde 2,25 olarak belirlenmiştir. Gecikme faiz oranı yüzde 2,75′ tir. Kartınız ile taksit avans ya da nakit avans çekmeniz durumunda uygulanacak olan faiz oranı alışveriş faiz oranı olacaktır. Kartların yıllık aidatları birbirinden farklıdır. İsterseniz kredi kartınıza ek olarak bir kart da çıkarabilirsiniz. Ek kartlara uygulanan faiz oranları da alışveriş faiz oranı ile aynı olmaktadır.

Kredi Kartı Faiz Oranı
TEB Bonus Card 2.25
The She Card 2.25
TEB Yıldız Priority Card 2.25
Cepteteb Kredi Kartı 2.25
TEB Platinum Card 2.25
TEB Doktor Platinum Card 2.25
Sade Kart 2.25
TEB Özel World Elite Card 2.25

Akbank

Akbank’ ın da pek çok kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Diğer bankalar gibi bu kartların faiz oranları da yüzde 2,25 olarak belirlenmiştir. Kartınız ile taksitli avans ya da nakit avans çektiğinizde alışveriş faiz oranı üzerinden bir hesaplama yapılacaktır. Kartların yıllık ücretleri birbirinden farklı olacaktır. Gecikme faizi Akbank’ta da yüzde 2,75′ tir.Kart İsmi Faiz Oranı (Yüzde Aylık)
Neo 2.25
Axess 2.25
Wings 2.25
Free 2.25
Exi26 2.25

QNB Finansbank

Finansbank’ ın da pek çok kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Card Finans, Card Finans Gold, Card Finans Premium, Card Finans Air, Troy, Xtra, öğrenci, Card Finans Fix ve taraftar kartları bulunmaktadır. Bu kartların akdi faiz oranları yüzde 2,25 olarak belirlenmiştir. Kartlarınız ile yapacağınız taksitli ya da nakit avans çekimlerinde de bu akdi faiz oranı uygulanmaktadır. Gecikme faiz oranı yüzde 2,75 olarak belirlenmiştir. Kredi kartınız ile günün her saatinde çekebileceğiniz taksitli avansın vadesi 6 ay, 9 ay ve 12 ay olabilmektedir. Card finans başvurusu yaparak güncel kampanyalardan da yararlanabilirsiniz.

qnb-finansbank
QNB Finansbank

Şekerbank

Şekerbank’ ın kredi kartı ürünleri Şeker Kart ve Şeker Bonus’ tur. Kredi kartlarının akdi faiz oranları yüzde 2,25 olarak belirlenmiştir. Ekstrenizi geciktirmeniz durumunda uygulanacak olan gecikme faizi oranı yüzde 2,75 olarak belirlenmiştir. Kredi kartlarınız ile nakit avans çekmeniz durumunda uygulanacak olan faiz oranı yine akdi faiz oranı olacaktır. Kredi kartı başvurusu yapmak içi tıklayınız.

Garanti Bankası

Garanti Bankası da müşterilerine kredi kartı hizmeti sunan bankalar arasında yer almaktadır. Gecikme faizi oranı yüzde 2,75 olarak belirlenmiştir. Kartınız ile yapacağınız nakit avans ya da taksitli avans çekimlerinizde yüzde 2,25 faiz oranı uygulanacaktır. Garanti Bankası’ nın kredi kartı ürünleri ve akdi faiz oranları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Kredi Kartı Adı Faiz Oranları(Aylık yüzde)
American Express 2.25
Bonus Card 2.25
Flexi Card 2.25
Miles Smiles 2.25
Money Card 2.25

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası’ nın da pek çok kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Bu kartlara uygulanan akdi faiz oranları yüzde 2,25 olarak belirlenmiştir. Gecikme faiz oranları ise yüzde 2,75‘ tir. Nakit avans çekmeniz durumunda da uygulanacak faiz oranı yine alışveriş faiz oranı olacaktır.

Kredi Kartı Faiz Oranları (Aylık faiz)
Maximum Card 2,25
Maximum premier card 2,25
Gold card 2,25
Platinum card 2,25
İş’te üniversiteli 2,25
Maximum aidatsız kart 2,25
Maximiles card 2,25
Maximiles select 2,25
Mercedes card 2,25

Bu kredi kartlarının yıllık aidatları birbirine göre değişmektedir. Ayrıca asıl kartlarınıza ek olarak kart da çıkarabilirsiniz. Ek kartlarınızın limitlerini kendiniz belirlersiniz. Kredi kartı çıkarırken bankalara gelir belgesi sunulmaktadır. Maaşa göre kredi kartı limitleri belirlenmektedir. Bankaya gelir belgesi sunmanız durumunda ilk yıl kart limitiniz maaşınızın iki katı olacaktır. Sonraki yıllarda ise yine banka tarafından uygun görülmesi durumunda gelir durumunun 4 katı kadar limit verilmektedir.

türkiye-iş-bankası
Türkiye İş Bankası

Bankanın müşterilerine sunmuş olduğu güncel kampanyaları görmek için tıklayınız.

Yapı Kredi Bankası

Kart İsmi Akdi Faiz Oranı (Aylık %)
Adios 2,5
Adios Premium 2,5
Crystal 2,5
Opet Worldcard 2,5
Play 2,5
World Business Card 2,5
World Gold 2,5
World Platinium 2,5

Yapı Kredi Bankası’ nın kredi kartları ve alışveriş faiz oranları yukarıdaki tabloda gösterilmektedir. Ekstrelerinizi geciktirmeniz durumunda yüzde 2,75 gecikme faizi ödersiniz. Kartların yıllık aidat tutarları birbirinden farklıdır. Kredi kartlarının en önemli avantajı nakit ya da taksitli avans çekebilirsiniz. Taksitli avans vadeleri 5 ay ila 12 ay arasında değişmektedir. Avans çekimlerinde alışveriş faiz oranı kullanılmaktadır.

World card güncel kampanya detaylarını öğrenmek için tıklayınız.

Denizbank

Denizbank da müşterilerine pek çok kredi kartı hizmeti sunan bankalar arasında yer almaktadır. Denizbank Bonus Business, Bonus Card, Şarj Card, Emekli Bonus Card, Kredi Kart, Miles More Kredi Kartı, Privatek Kredi Kartı, Sea Miles Kredi Kartı gibi ürünleri vardır. Bu kredi kartların akdi faiz oranları diğer bankalar ile aynıdır. Yüzde 2,25 akdi faiz oranı ve yüzde 2,75 gecikme faizi bulunmaktadır. Klasik kartların yıllık aidatları 98 TL’ dir. İsterseniz ek kart da çıkarabilirsiniz. Çiftçi kredi kartı ürünlerini de inceleyerek güncel kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Kartlarınız ile nakit avans ya da taksitli avans da çekebilirsiniz. 4 aydan 12 aya kadar taksitli avans kullanabilirsiniz. Bu işlemler için yine akdi faiz oranında ödeme yaparsınız.

Bankaların kredi kartları ürünleri çeşitlilik arz etse de akdi faiz oranları görüldüğü gibi Ziraat Bankası dışında tüm bankalarda aynıdır. Ancak bu kartların kampanya ve avantajları birbirinden farklıdır. Bu kredi kartlarından bir tanesine sahip olarak sizde alışverişlerinizi taksitlendirebilir ve puan kazanarak bedava alışveriş yapabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Nekonomi Yazarı

Şiir yazmak için, dünyayı anlamak gerekir. Görmek, dokunmak ve duymak duyu organlarımızın yaptığı işler iken, hayatı okuyup yazıya dökmek ruh gerektirir. Bunları yapabilmek ne güzel işler, gördüklerini açıklayamayan zaatların kopyalama yetenekleri ruh hastalığından ibaret.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir