Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa - Kosgeb - 32 Saatlik KOSGEB Eğitimine Katılın!
KOSGEB Ücretsiz Eğitimler Ve Kursalar
KOSGEB Ücretsiz Eğitimler Ve Kursalar

32 Saatlik KOSGEB Eğitimine Katılın!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi Başkanlığı, hibe desteğinin yanında, ücretsiz eğitim ve kurslar da veriyor. Yeni girişimci kursu bunlardan sadece bir tanesi.

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme bakanlığı (KOSGEB) 1990’lı yıllardan beri hizmet vermektedir. İlk zamanlarda kurulu işletmeleri destekleyen bu kurum son dönemlerde yeniden yapılandırılarak yeni iş kurmak isteyen girişimcilerimize de destek vermektedir. Kendi iş yerini açmak isteyen girişimcilere eğitim desteği vererek ilk adımı atmalarını sağlamaktadır. Daha sonrasında ise hibe kredi ve faizsiz kredi imkanları ile de çok sayıda girişimci ve girişimci adaylarına desteklerini sürdürmektedir. Girişimci adaylarına verilen bu kurs ve eğitimler ücretsiz olmakla birlikte aynı zamanda meslek sahibi olmanıza da katkı sağlamaktadır.

Ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri

KOSGEB’in girişimciler için sunmuş olduğu bu imkanlardan yararlanmak için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Yani 18 yaş ve üzerinde olan tüm girişimci adayları bu eğitimlerden yararlanabileceklerdir. Bunun yanı sıra KOSGEB desteklerinden yararlanacak olan adayların emekli olmaması gerekmektedir. Emekli maaşı alanlar bu desteklerden yararlanamayacaklardır. Ücretsiz eğitim veren kurslara katılmak için halk eğitim merkezlerinde açılan girişimcilik kurslarına katılabileceğiniz gibi aynı zamanda İş-kur tarafından da açılan uygulamalı girişimcilik kurslarına başvuru yapabilir ve ücretsiz olarak eğitim alabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra üniversitede Girişimcilik dersi görmüş olan ve bu yönde eğitim aldığına dair bir belgesi bulunan vatandaşlarımızın tekrar bu eğitimleri almasına gerek kalmayacaktır.kosgeb-kursları
Girişimci olmak isteyenlerin 32 saatten oluşan kurslara gitmesi gerekiyor.

Kurs tarihleri

KOSGEB uygulamalı girişimcilik kursundan yararlanacak olan adaylar için Türkiye genelinde hemen hemen her ilde ücretsiz eğitim vererek girişimci ruhuna sahip olan ve ticari zekası kuvvetli olan vatandaşlarımız için eğitim desteği vermektedir.

KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitiminden yararlanmak isteyen adaylar için Türkiye genelindeki tarihleri bu linke tıklayarak öğrenebilirler.  http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste

Eğitiminin amacı

KOSGEB iş kurmak isteyen ve hibe kredi imkanlarından yararlanmak isteyen adayların girişimcilik sertifikasına sahip olmasını istemektedir. Bunun başlıca sebeplerinden biri ise ticarete atılacak olan bir girişimcinin yapacakları işler üzerinde en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olmaları gerektiğini ve kurmuş oldukları işletmelerin uzun soluklu olmalarının hedeflenmesi ile alakalı olmaktadır. Uygulamalı girişimcilik eğitimi daha önceden 70 saatlik bir eğitim düzenlerken verilen kurslar 32 saate düşürülmüş ve bu kurslarda iyi bir iş planı hazırlanmasının ince ayrıntıları ele alınmaktadır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında HİBE UZMANI

Devletin verdiği her türlü geri ödemesiz teşvik programlarını Başvuru, gerekli evraklar ve şartlar için yazılarımı takip edin!

Bir yorum

  1. Şenduran HAÇAT

    İyi günler sayın yetkili kosgeb girişimcilik kursu hangi saat diliminde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir