İnstagram Hikayeleri Gizliden İzleme Yöntemiİnstagram Hikayeleri Gizliden İzleme Yöntemi

Dünya genelinde çok fazla kullanılan sosyal medya uygulaması olan instagram üzerinde takip etmediğiniz bir kişini profili görmek artık çok kolay. Nasıl mı? İnstagram profilime kim baktı, story gizlice bakma İOS, hikaye önizleme açma, hikaye izleme sırası değiştirilir mi ve gizli hikaye izleme yöntemini birlikte inceleyelim.

İnstagram Profilime Kim Baktı?

İnstagram hesabınızda ekli olmayan yada eklemek istemediğiniz herhangi bir kişinin profili görmek mi istiyorsunuz? Bunu yapmak artık çok kolay bir arkadaşınızın, eski sevgiliniz ve asla takip etmek istemediğiniz bir akrabanızın profillerini ve hatta hikayelerini uygulamalar sayesinde görebilirsiniz.

İnstagram Story Gizlice Bakma İOS

İos ve Android uygulamalar üzerinden indirebileceğiniz Postegro LİLİ uygulaması ile takip etmediğiniz kişilerin profillerini görebilirsiniz. Bu uygulamayı indirdiğinizde üst kısımda bulunan arama butonuna görmek istediğiniz profilin kullanıcı adını yazdığınızda anında profili göreceksiniz.

İnstagram Hikaye Önizleme Görünmüyor? (Nasıl Açılır)

İnstagram’ın yeni bir özelliği önizleme açmasıdır. Geçmişte, uygulama sadece tek bir kişinin profiline yada üstüne girilirken kullanılabiliyordu. Artık ana sayfaya göz atarken kişinin fotoğrafına tıkladığınızda, hikayelerini görebilirsiniz. Tüm hikayeleri bir ön izleme yöntemi ile bu şekilde izleyebilirsiniz. Yeni güncelleme sayesinde ana sayfaya göz atarken istediğiniz kişinin hikayesini izleme seçeneğine sahip olursunuz.İnstagram Hikaye İzleme Sırası Değiştirilir Mi?

İnstagram hikaye özelliği ile sosyal medya kullanıcıların arasında yoğun talep görmektedir. Kullanıcıların takip ettiği en önemlilerden bir tanesi olan hikaye sıralamanın nasıl yapılacağıdır. Herkesin seni en çok takip eden biriyle konuşarak bunu izlediğini düşünmektedir. Ancak, hikayeler algoritma yönetimi ile sıralanır bu sistemde sizi en çok stalklayan değil faaliyetleriniz ve size en yakın olan kişilere göre sıralanmaktadır. Farklı bir söyleyişle sistem hikayelerinizi çevrenize aktivitenize ve aktifliğine göre sıralar. Genel olarak bu sistemde sevdiğiniz, en çok takip ettiğiniz veya izlediğiniz bir konuyu alır, hikayeleri ve kişileri ona göre öne çıkarır ve hikayelerin takip sırasını bu sisteme göre düzenlemektedir.

İnstagram Hikaye Görüntüleme

Hikaye görüntüleme sisteminde 100 kişi hikayenizi görüyorsa en önce hikayenizi açan kişiler üst sırada olacaktır. Hikayenin izlenme sayısı arttıkça ilk izleyen kişiler ve sonrasında hikayenizi gören kişiler arasında sistemin algoritmasına göre bir dağılım yapılacak ve ilk görenle son gören kişinin yerleri karışacaktır. Hikaye görüntüleme etkileşimlerini sıralamak gerekirse;

  • Profil ziyaret sıklığı,
  • Story izleyen kişinin uygulamada aktiflik durumu,
  • İzleyici tarafından kişinin hikayesine gönderilen gönderiler,
  • Hikaye izleyen kişinin beğeni, yorum vb. aktifliği.

Hikaye paylaşan kişinin etkileşim düzeyi bu şekilde ayrıştırılmaktadır.

İnstagram Gizli Hikaye İzleme Yöntemi (Hilesi)

Sizi takip etmeyen birinin hikayesini izlemek için araştırmalar yapıyor iseniz, bağlantısız birinin hikayesine nasıl bakılacağını birlikte inceleyim. Hikayesine bakmak istediğiniz kişinin profili açık ise çeşitli instagram uygulamalarından kişinin profilini takip ederek görüntüleyebilirsiniz. Görmek istediğiniz kişinin profili gizli ve sadece takipçilerine yada takipçilerinin takipçilerine açıksa ve siz bunların hiç birine dahil değilseniz yukarıda bahsetmiş olduğumuz gizli profil görme uygulamasından gizli hikayelere de bakılmaktadır.

İnstagram Hesabı Dondurma Linki için tıklayınız.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.