İBB Zabıta Memuru Alımı Başvuru Tarihleri Açıklandı!

İBB Zabıta Memuru Alımı Başvuru Tarihleri Açıklandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan, İBB zabıta sonuçları, zabıta alımı, zabıta alımı, zabıta Memuru Alımı, zabıta sonuçları 2021, İstanbul zabıta alımı sonuçları, İBB ZABITA mülakata hak kazananlar için araştırdık.

İBB Zabıta Sonuçları Açıklandı!

İBB Zabıta işe alım sonuçları açıklanması bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden 100 zabıta memurunun işe alınmasının son günü yaklaştı. Zabıta ilanı için başvuran başvuru sahipleri sabırsızlıkla sonuçları bekliyor. İşte İBB zabıta alımı ile ilgili 2021’deki sonuçlar hakkında tüm detayları. İBB Zabıta Memuru Alımı ile ilgili detaylı bilgi yazımızın içeriğinde.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta sonuçları işe alımı sonuçları bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı 100 zabıta memuru alımı başvuruları geçtiğimiz haftalarda yapılmıştı. Zabıta alımı başvurularının tamamlanmasının ardından sonuçların açıklanacağı tarihi beklenmeye başladı. İBB tarafından yayımlanan duyuruda başvuru sonuçlarının 3 Şubat 2021’de açıklanacağı belirtilmişti.

İBB Zabıta Alımına Kaç Aday Girecek?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta alımına 100 zabıta memuru alımına başvuru yapan adaylar KPSS puan sıralamasına tabi tutulacak. Puana tabi tutulacak adaylardan her kadro için 5 katı aday mülakata alınacak. Mülakata toplamda 500 aday katılabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İş İlanları‘na buradan ulaşabilirsiniz.

İBB Zabıta Alımı son Tarih Ne Zaman?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı mülakatlar tarihleri;

  • 08.02.2021 (Yazılı Sınav)
  • 09.02.2021 (Yazılı Sınav)
  • 19.02.2021 (Uygulamalı sınav) tarihleri arasında yapılacağı açıklandı.

Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Personel alım işleminin diğer aşamaları yapılacak sınava ve sonuçlarına bağlı olduğundan sınava katılmamaya yönelik olarak hiçbir mazeret kabul edilmeyecektir. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. esnafkredi.net Sınav, adayların bilgi ve yeteneklerini ölçecek şekilde yazılı ve uygulamalı olmak üzere iki oturum halinde yapılacak.

İBB Zabıta Alımı Yazılı Sınav Konuları Nelerdir?

Uygulamalı yapılacak olan sınav, kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile birlikte sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılacak. Sınavda sorulacak olan konular ise;

  • Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,
  • Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,
  • Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuatı,
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu.

İBB Zabıta Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı başvuru sonuçları 3 Şubat 2021 tarihinde açıklanarak sıralama belli olacaktır.