Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ana Sayfa - Gündem - Her Projeye Farklı Uygulama Programı
Kosgeb 2017 destekleri
Kosgeb 2017 destekleri

Her Projeye Farklı Uygulama Programı

1990 yılında kurulduğu günden bu yana devlet destekleri ile Kobi ve girişimcileri desteklediği gibi 2018 yılında devlet destekleri vermeye devam ediyor. Kosgeb Küçük ve Orta ölçekli işletmeleri verdiği çeşitli geri ödemesiz hibe faiz destekleri ile yanında olmaya devam edecektir.

Bu program Kosgeb’e kayıtlı KOBİ’leri ve şartları yeterli bulunan esnaflarımızı esas almaktadır. Proje dahilinde, genelde üretim alanında hizmet veren KOBİ’lerin rekabet güçlerinin desteklenmesi, tanıtım ve pazarlama yapabilmeleri ve kaliteli ürün üretebilmeleri amacıyla verilmektedir. Bölgelere göre %50 ile %70 arasında destek ödenmektedir. Kosgeb genel destek programı üst limitlerini görmek için tıklayınız.

Teknopazar Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama

Siz teknolojik ürünler üretin biz tanıtım ve pazarlama giderlerini destekleyelim diyen KOSGEB, en fazla 2 ay olan Teknopazar destek programı süresince teknoloji tabanlı KOBİ’lerin uluslararası pazarlarda rekabet güçlerinin artırılması ve Teknolojik Ürüne yönelik Tanıtım ve Pazarlama faaliyetlerinin desteklenmesi ve Ar-Ge ve İnovasyon projelerinin sonuçlarının ticarileştirilmesine ihtiyaç duyan Kobilere  yurt dışındaki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için 100.000 TL yurt içindeki tanıtım ve pazarlama faaliyetleri için ise 50.000 TL olarak toplamda 150 bin lira pazarlama hibesi (geri ödemesiz) Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Teknolojik Ürün (TÜR) Deneyim Belgesine sahip işletmelere ve teknolojik ürün ve prototipe sahip veya patent hakkını Türk Patent Enstitüsü nezdinde devralmış işletmelere kullandırılmaktadır. Teknopazar desteğine başvuru şartları için tıklayınız.

teknogirişim-destekleri
Teknogirişim Destekleri

Endüstriyel uygulama programı

Endüstriyel uygulama programının kapsamından  yeni bir ürün veya hizmetin üretilerek pazara uygun şekilde ticarileştirilmesini amaçlayan projeler desteklenmektedir.

Ayrıca üretilen yeni ürün ve hizmetin daha az maliyetlerle daha fazla kaliteli olarak üretilmesi amacıyla oluşturulan projeleri de kapsam içindedir. Halen Başvurular devam etmektedir.

Arge ve inovasyon

2018 yılında teknolojik ürünlerin, hizmetlerin üretilmesi amacıyla yürütülen projeler desteklenmektedir. Yine  Ar-Ge ve İnovasyon Programı desteği kapsamında  yenilikçi iş fikrine sahip girişimcilerin ve kobilerin geliştirilmesi amacıyla yürütülen projeler de desteklenmektedir. Bu desteğe 2018 yılında hem KOBİ’ler hem de girişimciler başvurarak program kapsamında proje yürütmeleri şartıyla yararlanabileceklerdir.

KOBİGEL Kobi gelişim

Kobigel Kobi gelişim destek programı Küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki etkinliklerinin artırılarak ülkenin ulusal ve uluslararası hedefleri doğrultusunda  KOBİ’lerin rekabet güçlerinin artırılması amacıyla hazırladıkları projelerin 300 bin hibe 700 bin faizsiz krediler ile desteklenmesi programıdır. KOBİGEL programı kapsamında desteklenen proje giderlerini görmek için tıklayınız.Girişimcilik

Yenilikçi iş fikrine sahip girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmek amacıyla proje oluşturması ve proje karşılığında 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi desteği verilen programdır.

KOBİ’lere işletme geliştirme koçluğu, destek ağlarına ulaşım, finans kaynaklarına erişim imkânı, uygun koşullarda iş yeri mekânı, ortak ofis ekipmanı ve ofis hizmetleri sunmak amacıyla kurulacak bir İŞGEM’in, kuruluş ve işletme giderlerine destek sağlanmaktadır. İşgem desteği ile kuruluş aşamasında 650 bin lira hibe, İşletme desteği olarak da 200 bin lira hibe vermektedir. Girişimcilik destek programı 2018 destek şartları ve kapsamı hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kobi Proje Destek

3 yıllık program süresi olan Kobi Proje destek programı kapsamına 12 ay süreli İşletmelerin; üretim, yönetim-organizasyon, pazarlama, dış ticaret, insan kaynakları, mali işler ve finans, bilgi yönetimi ve bunlarla ilişkili alanlarda sunacakları projeler 150.000 TL olarak destek verilmektedir. Bu program ile 2018 yılında başvuran tüm KOBİ’lerimize 3 yıl program süresince 24+12 ay proje süresince 150 bin lira kadar destek sağlanacaktır.

kobi-destekleme
Kobi projelerine destek veriliyor.

Uluslararası Kuluçka Merkezi

Program süresi 5 yıl olan Kuluçka desteği Kuruluş ve Donanım Desteği kapsamında 100.000 ABD Doları Operasyonel Giderler Desteği kapsamında 3.750.000 ABD Doları olarak Uluslararası Kuluçka Merkezi Kurma Programı’ndan üniversiteler, üniversitelerin bu amaçla kurulmuş iştirakleri ve teknoloji geliştirme bölgesi yönetici şirketleri tek başına ya da konsorsiyum olarak başvuru yapmaları halinde verilmektedir. Uluslararası Hızlandırıcı Programı’ndan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere 3 yıl program süresi kapsamında % 80 destek oranı ile 60.000 ABD Doları destek verilmektedir

Laboratuvar hizmetleri

İşletmelerin ürün kalitesinin arttırılması, uluslararası firmalarla rekabetin sağlanması ve birçok ürünün yurtiçinde üretilebilmesi için teknik anlamda destek verme ve bilgilendirme amacıyla toplam 9 ilde 11 adet laboratuvar KOSGEB Müdürlükleri bünyesinde hizmet vermektedir.

Tematik proje

Kobiler için ulusal ve uluslararası alanda rekabet gücünü yükseltecek, meslek kuruluşları için bölgelerini kalkındıracak nitelikte projeler bölgesel ve sektörel destek verilir. Kobi ve meslek kuruluşlarına Tematik proje destek programı kapsamında 36 ay program süresince kendi işletmelerini geliştirmeleri ve Meslek Kuruluşları tarafından küçük ve orta ölçekli işletmelerin geliştirilmesi amacıyla daha fazla proje hazırlamalarının teşvik edilmesi 24 Ay (+12 Ay) geri ödemesiz 150 bin lira destek verilir.

İş birliği güç birliği

Tek başına büyümekte zorlanan ve işbirliğine ihtiyaç duyan Kobilerin ortak sorunlarına ortak çözümler için Orta-Yüksek ve Yüksek Teknoloji Alanlarındaki Ortak İmalata Yönelik Projelere 300.000 TL (Geri Ödemesiz), 1.200.000 TL (Geri Ödemeli) toplamda 1.500.000 TL destek verilmektedir.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında Seditör

KOSGEB, Devlet destekleri, en uygun faizli ihtiyaç kredileri, kara listede sicili bozuk olanlara verilen kredi ve destekler ile birlikte bankaların kredileri ve kampanyaları hakkında içerikler hazırlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir