Halkbank Korona Virüs Kredi Başvurusu

02.04.2020
Halkbank Korona Virüs Kredi Başvurusu


Halkbank, Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteğiyle düğmeye basılan esnaf ve sanatkârlara Esnaf Destek Paketi’ni kamuoyuna duyurdu. Halkın sağlığı ve geleceği için her türlü önlemi almaktan çekinmeyen hükümetimiz, yeni tip coronavirüs (covid-19) pandemisi mücadele sürecinde aldığı tedbirler ile önemli bir noktaya gelmiştir. Aynı zamanda 11 Mart’tan itibaren koronavirüsün yayılmasndaki hızının artışını düşünecek olursak; Devletin halka verdiği destek ve maddi yardımlar ile yine uyguladığı karar, tedbir ve önlemlerin birbirlerine bağımlı olması sonucunda ülke genelinde, geniş ve hummalı bir çalışmanın devam ettiği söylemekte yarar var. Devlet, halkının her kesimine; ekonomik anlamda ayrıştırma yapmadan, her bütçe için destek paketlerini açıkladı. esnafkredi.net Tüm yapılan destek ve maddi yardımlar, içinde bulunduğumuz bu coronavirüs mücadelesinde de kamu kuruluşlarından biri olan ve birçok kamu bankaları gibi her yeni destek ve yardım paketinde yerini koruyan Halkbank Esnaf Kredi Destek Paketi için düğmeye bastı. Devletin hiçbir esnafına birbirlerinden ayrıştırmayan Halkbank bu kez  25.000 Türk Lirası kredi paketi ve 25.000 Türk Lirası genel limitli kartı kamuoyuna tanıttı. Ülke olarak geçtiğimiz bu zorlu süreçte esnafını rahatlatma adına, ekonomik ve maddi olarak zorlanan esnafın yüzünü güldürmeyi amaçlıyor.

Esnaf Destek Paketi Kimler Başvurabilir?

Halkbank’ın kredi hacmi Esnaf Destek Paketi her geçen süre artıyor. Başvurular sonra kredileri inceleyen Halkbank Esnaf Destek Paketi kapsamında kredi almaya hak kazananların kredilerini pazartesi gününden itibaren vermeye başladı. Halkbank Ekonomik İstikrar Kalkanı Esnaf Destek Paketi’nden yararlanmak için; SGK, vergi ve icra dairesinden bilgi ve belgeler, kurumlar vergi beyannamesi ve işletme hesap özetine gerek yoktur. Esnaf Destek Paketi için;

Halkbank Ekonomik İstikrar Kalkanı Esnaf Destek Paketi kapsamında krediden yararlanmak için talep edilenler;

 • Kredi notu 1300 olanlar tüm esnaf ve sanatkarlar faydalanabilmektedir.
 • Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına üye olan esnaflar krediden faydalanabilmektedir.
 • Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaletli Hazine faiz destekli kredi durumu var olan tüm esnaf ve sanatkarlarda aynı şartlarla %4,5 faiz oranlı ESKKK kefaleti ile Hazine faiz destekli krediden faydalanabilmektedir.Halkbank Coronavirüse Karşı Kredi

Covid-19 coronavirüs sebebiyle kamu kurum ve kuruluşları, tüm bakanlıklar, halk ve devlet olmak üzere eşgüdümlü çalışmalarıyla corona virüse karşı topyekün verdiğimiz mücadeleye devam ederken her gün açıklanan destek paketlerine Halkbank’ta yaptığı onca destek paketi sonrası esnaf kefalet.net bir yenisini daha ekleyerek bu sancılı süreci birazda olsa hafifletmek adına Esnaf Destek Paketi’ni kamuoyuna, bugüne kadar faiz destekli kredilerden  yararlanmamış olan ayrım gözetmeksizin ülkenin tüm esnafına yönelik 25.000 Türk Lirası nakit kredi ve 25.000 Türk Lirası ticari kart desteği vereceğini açıkladı. Esnafın bir nebzede olsa yüzünü güldüren destek paketiyle halk sağlığını ve ekonomik istikrar sürecini birlikte uyum çerçevesinde korumak üzere pandemiye karşı büyük bir enafkredi.net titizlikle yürütülen mücadelenin bir parçası olma amacıyla, Esnaf Destek Paket’i kapsamında İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart ürünleri kamuoyuna duyurulacak. T.C Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak faiz desteği ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaletiyle kredi kullandırımlarına yönelik süreç devam edecek.

Halkbank 6 Ay Geri Ödemesiz Kredi

Halkbank tarafından koordine edilen Esnaf Destek Paketi kapsamında esnafa verilecek olan işletme kredisinin limiti 25.000 Türk Lirası, vadesi 36 ay olarak ve 6 aya kadar da ödemesiz paket devreye alındı. Böylelikle esnaf 25.000 TL kredisini kullanmaya başladıktan 6 ay sonra ödemeye başlayacak.

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında 25 Mart 2020 tarihinde itibaren Halkbank tarafından verilen destek paketi, esnaf ve sanatkarlara 25.000 Türk Lirası limitli, 6 aya kadar geri ödemesiz, 36 aya kadar vadeli İşletme Kredisi kullanma imkanı sağlamaktadır. Bununla beraber; çek ve senet gibi portföy işlemlerini Paraf Esnaf Kart üzerinden gerçekleştirerek likiditesini kontrol edebileceği, esnaf ve sanatkarlara özel, mal hizmet ve ürün satın alımlarında taksitli ve vadeli işlem imkanı veren, 25.000 Türk Lirası kadar genel limitli ticari kart ikinci yeni ürünü olarak gösterilen Paraf Esnaf Kart kamuoyuna sunulmuştur.

Başvurular İçin Gerekli Evraklar

Coronavirüs sebebi ile eşgüdümlü hareket ederek yapılan çalışmalar sonucunda yeni tip covid-19 coronavirüsün yarattığı ekonomik yıkımı optimum düzeye indirgemek için alınan kararlar doğrultusunda yapılan desteklerden biri olan Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında Esnaf Destek Paketi Halbank tarafından organize edilmektedir. Halbank resmi sitesi üzerinden verilen bilgilerin yanısıra başvuru hakkında da açıklamalar yapıldı. Tüm esnaf ve sanatkarlar için kredi imkanı tanıyan Halkbank kredi isteyenlere kapılarını açmış müşterilerini bekliyor. Destek paketi için gereken evraklar aşağıda  belirtilmiştir;

Başvuru İçin Gerekenler Belgeler;

 • Nüfus Cüzdanı,
 • Vergi Levhası,
 • Esnaf Oda Kayıt ve Sicil Belgesi gerekmemektedir.

Halkbank Esnaf Destek Paketi Kredi Detayları

Esnaf ve sanatkarlara kullandırılacak Esnaf Destek Paket ürünü, İşletme Kredisi;

 • %4,5 Faiz Oranı üzerinden
 • 25.000 TL Limitli
 • 6 Aya Kadar Ödemesiz Dönem ile
 • 36 Ay Vadeli kredi.

Esnaf ve sanatkarların yararlanabileceği Esnaf Destek Paketi ürünü, Paraf Esnaf Kart;

 • 25.000 Türk Lirası genel limitli,
 • İlk 3 Ay Ödemesiz Dönem ile
 • 12 Aya kadar taksitlendirme olanağı,
 • Çek ve senet işlemlerini gerçekleştirerek düzenli nakit akışı sağlanması,
 • Taksitli ve Vadeli İşlem imkanı,
 • Anlaşmalı Tedarikçilerde Özel Limit Avantajı.

Esnaf Destek Paketi Halkbank

Halkbank, Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında hakkında 25.000 Türk Lirası; İşletme Kredisi ve beraberinde 25.000 Türk Lirası genel limitli Paraf Esnaf Kart “Esnaf Destek Paketi” hakkında aşağıdaki açıklama yapıldı.

“Bankamız tarafından Covid-19 salgınıyla mücadelede esnaf ve sanatkârların faaliyetlerine destek olmak amacıyla geliştirilen Esnaf Destek Paketi kapsamında gerçekleştirilen İşletme Kredisi kullandırımları, ESKKK (Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi) kefaletiyle kullandırılmış kredi bakiyesi bulunmayan esnaf ve sanatkârlara Bankamızca Doğrudan Kullandırım şeklinde gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte, ESKKK kefaletli kredi bakiyesi bulunan esnaf ve sanatkârlarımız talepte bulunmaları halinde, aynı faiz oranı ve aynı koşullarla ESKKK kefaletli kredi limit boşluklarını kullanabilmektedir. Bu kredinin faiz oranı, ESKKK kefaleti ile kullandırılan kredilerle aynıdır.”

Halkbank’ın, Esnaf Destek Paketi kapsamında yaptığı açıklamada covid-19 coronavirüs salgını nedeniyle işleri ve işletmeleri ekonomik alanda olağan dışı düşmesi sebebiyle ve tüm esnaf ve sanatkarların kredi ödemelerinin ertelenmesiyle ilgili olarak şu cümleler kaydedildi:

“Esnaf ve sanatkarlarımızın bankamızdan 31 Mart 2020 tarihinden önce kullanmış oldukları Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Nisan-30 Haziran 2020 arası 3 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitlerinin 3 ay süre ile faizsiz olarak ertelenmesine ilişkin 2283 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı 25 Mart 2020 tarih, 31079 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. Karar doğrultusunda, esnaf ve sanatkârlarımızın 1 Nisan-30 Haziran 2020 arası 3 aylık dönemde vadesi gelecek taksit ödemeleri, esnaf ve sanatkârlarımızın talep etmesi halinde Bankamızca 3 ay süreyle faizsiz olarak ertelenecektir.”

Kredi başvuru işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirmek için Halkbank’a üye olduktan sonra “Esnaf Kredisi İstiyorum” seçeneği tıklayarak online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapmak için tıklayınız.YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.