Ana Sayfa - Esnaf Kredisi - Halkbank Esnaf Kefalet 2018 Yılı 30 Bin TL. Faizsiz Kredi
Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi 201
Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi 201

Halkbank Esnaf Kefalet 2018 Yılı 30 Bin TL. Faizsiz Kredi

Esnafa Halkbank Müjdesi

Halk bankası tarafından esnaflara faizsiz kredi kullandırılması ait tarar resmi gazetede 2016/9666 sayı numarası ile yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yayınlanan bu karar ile esnaflarımız 01/01/2017 ile 31/12/2017 tarihleri arasında Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi kullanmalarının yolu açılmıştır. Ayrıca bu kanun maddesi ile daha önceki yıllarda bankadan esnaf kredisi kullanan esnafların kullandıkları kredi taksitlerinin 2017 yılına sarkan ödemeleri için faiz indirimi yapılmasına karar verilmiştir. Bu imkandan yararlanmak isteyen esnaflarımızın bankaya müracaat etmeleri gerekmektedir.

Esnaf ve sanatkarlara 2017 yılında sıfır faizli kredi imkanı

Bankanın uygulayacağı bu faiz indirimi esnasında meydana gelen kayıpları ise hazine müsteşarlığı tarafından karşılanacaktır. Bankanın yapacağı faiz indirimleri sayesinde belirtilen esnafların faizsiz kredi kullanmalarının önü de açılmış  olmaktadır. Ayrıca daha önceki yıllarda kredi kullanan esnafların yaptıkları iş dallarına göre 2017 yılına sarkan kredi taksitlerine %50 ile % 100 arasında faiz indirimi uygulanacaktır.

Halkbank faizsiz esnaf kredisi 2017 imkanlarından kimlerin yararlanacağı hakkında bilgi vermek gerekirse kimler bu faizsiz krediyi kullanabilecek;  • Geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren yani el dokuma işleri, bakır işlemeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oymacılık gibi ve bu işlere benzerlik gösterdiklerini gösteren Esnaf Vergi Muafiyeti Belgesine sahip olan esnaf ve sanatkarlar
  • Ustalık belgesi sahibi olan esnafa; Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında kredi başvurusu tarihi itibari ile en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olanlar.
  • Son 1 yıl içerisinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf veya sanatkarlar.
  • KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimini bitiren ve başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış genç girişimci esnaf ve sanatkarlara Kosgeb tarafından kabul edilen projelerini bankaya sunmaları durumunda 100 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanabilir.
  • Esnaf ve sanatkarlara makine, ekipman ve demirbaş alımları iş yeri modernizasyonları veya ham madde gibi ihtiyaçlarını karşılamaları adına 30 bin liraya kadar faizsiz kredi verilmektedir.
Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi 201
Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi 2017

Yukarıda belirttiğimiz esnaf ve sanatkarlar belirtilen özellikleri taşıması halinde bankadan faizsiz esnaf kredisi kullanabilmektedirler. Ayrıca banka bu krediyi kullanmak isteyenlerden aşağıdaki şartları taşımamasına istemektedir.

Halkbank Faizsiz Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir?

  • Ertelenmiş, taksitlendirilmiş ve yeniden yapılandırılmış kredi borcu bulunan ve halen taksit ödemeye devam eden esnaflarımız ve sanatkarlarımız bu borçlarının tamamını ödemeden bu kredi imkanından yararlanamazlar.
  • Kredi kullandırılacak esnaf ve sanatkarlar geriye dönük bir yıl içerisinde en fazla 2 kez faiz indirimli kredi kullanabilmektedir.
  • Diğer kamu kurum ve kuruluşlarından faiz indirimi veya hibe desteği alanlar bu kredi imkanından yararlanamazlar.
  • Bu karar kapsamında kredi kullanan esnaf ve sanatkarlar kullandıkları kredinin taksitlerini ödemedikleri takdirde bankanın usul ve esasları doğrultusunda işlem yapılmaktadır.

Ayrıca yine bu karar kapsamında geçtiğimiz yıl Halk bankasının esnaflara vermiş olduğu faizli kredilerden kullanmış iseniz ve 2017 yılına bu kredinin ödemesi sarkmış ise bu kalan kredi taksitleri için faiz indiriminden yararlanmak istiyorsanız Halkbankası şubelerine giderek kredi faiz indiriminden yararlanmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Sizde yukarıda belirttiğimiz kredi kullanım şartı ve özelliklerine uygun iseniz; Halkbank faizsiz esnaf kredisi imkanlarından yararlanarak faizsiz kredi başvurusunu 31/12/2017 tarihine kadar banka şubesine uğrayarak yapabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında HİBE UZMANI

Devletin verdiği her türlü geri ödemesiz teşvik programlarını Başvuru, gerekli evraklar ve şartlar için yazılarımı takip edin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir