Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa - Esnaf Kredisi - Fabrika Kurmak İçin Kredi ve Devlet Desteği (YATIRIMCIYA DEVLET TEŞVİKİ)


Fabrika Kurmak İçin Kredi
Fabrika Kurmak İçin Kredi

Fabrika Kurmak İçin Kredi ve Devlet Desteği (YATIRIMCIYA DEVLET TEŞVİKİ)

Favrika kurmak isteyenlere devlet destek veriyor. Sıfırdan fabrika kurmak isteyenler, fabrika kurma teşviklerinden yararlanabilir. Anahtar teslim fabrika kurulumu için kosgeb destek veriyor. Zeytinyağı fabrikası gibi üretim fabrikaları da açabilirsiniz. İçeriğimizden girişimcilere verilen devlet teşvikleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Fabrika Kurmak İsteyenler İçin Kredi

Devlet tarafından çiftçilere, esnaflara iş kurmak isteyen girişimcilere her türlü hibe ve faizsiz krediler verilmektedir. Bunun yanında işsizliğin önlenmesi amacıyla ve ekonominin canlanması için yüksek istihdam üreten sektörlerde Organize Sanayi Bölgelerinde fabrika kurmak isteyenler için anahtar teslim fabrika verilmesi gündemdeydi. Devlet bolca işçi alımı yapan girişimcilerin açmak istedikleri fabrikalar anahtar teslim olarak devlet tarafından verilecek. Hükümetin bir projesi olarak hayata geçirilmesi planlanan anahtar teslim fabrika kurma desteğinin önümüzdeki günlerde netleşeceği tahmin ediliyor.

Kosgeb Arge ve Kobi İşyeri Açma Desteği

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri destekleme kurumu olan Kosgeb iş kurmak isteyen fabrika kurmak isteyen ve kendi işyerini açacak esnaf kobi ve girişimcilere arge desteği sağladığı gibi bunun yanında hibe ve faizsiz krediler ile girişim örneği gösteren her projeye destek vermektedir.

Fabrika Kurmak İçin Kredi
Fabrika Kurmak İçin Kredi

Kosgeb iş kurma hibe desteği alarak bu zamana kadar birçok girişimci kendi işini kurdu ve kendi işinin patronu oldu. Kendi işini kurmanın hayalini yaşayan herkes Kosgeb iş kurma kredisine başvuruda bulunarak hibe ve faizsiz kredi desteklerinden yararlanabilir. Kosgeb kurumundan hibe alarak sizde üretim atölyesi, fabrika ve işletmenizi açabilir kendi işinizi yapabilirsiniz. Ayrıca bankalardan da işyeri açma kredisi alabilir, fabrika kurma desteğinden yararlanabilir ve kendi işinizi yapabilirsiniz. Kosgeb işyeri açma hibe desteğinde yararlanmanın şartlarını yerine getiren her girişimci kolaylıkla hibe desteklerinden yararlanabilir. Bu şartlar ise öncelikle girişimcilik sertifikasını alabilmek için uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak ve sertifika sahibi olmak, ardından işyerini açarak Kosgeb veri tabanına kayıt olup kobi beyannamesi doldurmak, kursta öğretilen bilgiler ile iş projesi oluşturmak ve Kosgeb yetkililerine bu projenin kabul edilmesi sağlamaktır. Tüm bu şartları yerine getiren girişimciler İşyeri kuruluş desteği olarak toplamda 150 bin liraya kadar hibe ve faizsiz kredi alabilirler.

Ayrıca bu yıl hayata geçirilen proje ile Güneydoğu ve Anadolu bölgesinde fabrika açmak isteyenler Yatırım teşvik programı adı altında verilen desteklerden sizde yararlanarak fabrika ve işletme kurma devlet desteklerinden yararlanabilirsiniz.Esnaflara İşyeri Kurma Kredisi

Esnaf ve sanatkarlar kredi kefalet kooperatifi tarafından Halk Bankası aracılığıyla verilen 30 bin lira faizsiz kredi alarak işyerinizi büyütebilir, bayilik alabilir ve yeni bir iş kurabilirsiniz. Faizsiz kredi imkanından yararlanabilmek için mutlaka esnafların kooperatife üye olması gerekmektedir. Kredi imkanından yararlanmak isteyen kooperatif üyesi esnaflar 30 bin lira faizsiz esnaf kredisinden yararlanarak işyeri açabilirler. Durumunuz devlet kurumları tarafında verilen hibe kredileri açmaya uygun değilse bu durumda bankalar tarafından verilen dükkan açma ve iş kurma kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Esnaflara İşyeri Kurma Kredisi
Esnaflara İşyeri Kurma Kredisi

TEB İşletme Kuracak Girişimcilere Özel İşyeri Açma Kredisi

Ticarete yeni başlamak isteyenlere özel 50 bin lira kefilsiz kredi TEB’de. İşyeri açmak isteyen girişimcilere özel 50 bin lira kredinin yanında isterlerse teminat göstererek 100 bin lira kredi olanağı da sunulmaktadır. Teb işyeri açma kredisi ilk bir yıl geri ödemesiz olarak eşit taksitler halinde geri ödemeli ve 36 aydan 60 aya kadar vade seçenekleri ile sunuluyor. TEB tarafından sunulan işletme destekleri ham madde ve ürün alımları için sunuluyor. TEB tarafından girişimcilere özel sunulan işyeri kredilerinin tüm ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Halkbank Girişimcilere Özel İşyeri Kredisi

Halk Bankası Genç girişimci, cesur girişimciler, usta girişimciler ve mucit girişimcilere özel işyeri kredisi vermektedir. Cesur girişimcilere  36 yaşından gün almamaları şartı ile kendi okudukları ve diplomasındaki branşına göre işyeri açmak isteyenlere 75.000 TL tutarında ilk yıl ödemesiz 48 ay da eşit aralıklar ile taksit imkanları ile kredi olanağı sunmaktadır. Halkbank bunun yanında 30.000 TL kredi imkanını usta girişimcilere sunuyor. 60 ay ustalığını yaptığı işte tecrübe edinip bu işi yapmak isteyen usta girişimcilere ilk yıl geri ödemesiz olarak 30.000 TL kredi imkanı sunmaktadır. Halkbank yeni bir buluşa imza atan mucit girişimcilerin TUBİTAK vb. kurumlardan hibe almaya hak kazanmaları şartı ile buluşa ait patent alan mucit girişimcilere 75.000 TL kredi desteği vermektedir. Halkbank girişimci kredilerine buradan bakabilirsiniz.

Vakıfbank Bireysel İşyeri Kredisi

İşyeri kurmak için finansman sağlayabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Vakıfbank’ tır. Mağaza, büro, işyeri vb. alımları için finansman sağlanmaktadır. Kredinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

  • Ticari paket sigortası yapılması zorunludur.
  • Ayrıca kredi kullanan şahsa da hayat sigortası yapılmaktadır.
  • Krediden yararlanacak olan kişilerin istihbaratlarının olumlu sonuçlanması gerekmektedir.
  • Kredi üst limitinin belirlenmesinde ekspertiz değeri esas alınmaktadır. Ancak bu değerin yüzde 75’i için kredi kullandırılmaktadır.
  • 36 ay vadeli olarak kullandırılabilecek olan kredinin faiz oranı % 1,53 olmaktadır. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İş Kuran geçlere 75 bin TL. devlet desteği verilecek. Bağlantıdan bilgi alabilirsiniz.

Sizde aklınızdaki işi yapmak istiyorsanız Kosgeb iş kurma kredisi, Halk Bankası girişimcilere özel kredi ve TEB girişimcilik kredilerine başvuru yaparak hayalinizdeki işinizi kurabilirsiniz.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3,75 out of 5)
Loading...

Hakkında Seditör

KOSGEB, Devlet destekleri, en uygun faizli ihtiyaç kredileri, kara listede sicili bozuk olanlara verilen kredi ve destekler ile birlikte bankaların kredileri ve kampanyaları hakkında içerikler hazırlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir