2021 Yılında Evlere Verilen 12 Farklı Yeni İş İmkanı2021 Yılında Evlere Verilen 12 Farklı Yeni İş İmkanı

Günümüz itibari ile bir çok ev hanımı evlerinde ek iş yaparak aile ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Bazen yapmış oldukları ek işlerden oldukça güzel paralar kazandıkları ve sabit bir işte aylık alarak çalışan vatandaşlarımızdan çok daha fazla kazandıkları doğrudur. Ev hanımlarına iş imkanı sunan firmalara ulaşmak için İş kur’a başvuruda bulunabilirsiniz. Ev hanımlarının para kazanabileceği ek işler ise aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 • Çocuk bakıcılığı
 • Penye ipten sepet yapmak
 • Amigurumi bebek yapımı
 • Dikiş Nakış
 • Hasta bakıcılığı yapmak
 • Ev mantısı yapmak
 • Blok yazarlığı yapmak
 • Evlere temizliğe gitmek
 • Merdiven yıkamak
 • Reçel yapmak
 • Ev baklavası yapmak
 • Sarma sarmak
 • Network şirketleri ile çalışmak
Bayanlara evde ek iş imkanı

Bayanlara evde ek iş imkanı

Maddeler halinde yer vermiş olduğumuz iş kolları üzerinde ek iş yapan çok sayıda ev hanımımız vardır. Son dönemlerin en popüler olan işlerinden bahsederken aynı zamanda oldukça yüksek oranda para kazandıran iş grupları olduklarını da sile getirmek isteriz.

İş-kur ek iş imkanları nelerdir adlı başlığımızı inceleyerek ek iş imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı

Son dönemlerde çocuk bakıcılığı işinde oldukça yoğun bir artışın olduğu istatiksel açıdan gözlemlenmiş ve bir çok ev hanımının ek iş olarak çocuk bakıcılığı yaptığı belirlenmiştir. Çocuk bakıcılığı yapan ev hanımları en az 1.000 Türk Lirası alırken en fazla 2.000  lira civarında ücret alabilirler.Penye İpten Sepet Yapmak

Penye ipten sepet yapmak son dönemlerin en çok tercih edilen işleri arasında yerini alırken sadece sepet değil kilim, paspas, battaniye, oyuncak, çanta, kırlenti gibi daha bir çok eşyayı yapabilir ve evinizde dekor olarak kullanabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden oldukça satış yapabilir ve yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Orta boylarda bir sepet yapmış olduğunuzda alacağınız ücret tutarı 40 ila 45 lira civarında olacaktır.

Penye ipten sepet yapmak

Amigurumi Bebek Yapımı

Amigurumi bebek yapımı son dönemlerin en moda işlerinden birisidir. Oldukça sağlıklı olduğu için çok sayıda vatandaşımız çocukları için bu tip oyuncakları almayı tercih ederken bir çok vatandaşımızda görsel açıdan çok eğlenceli ve çok güzel olduğu için amigurumi bebek almayı tercih etmektedirler. Bu iş yapmayı tercih eden ev hanımlarımız ise yüksek gelirler elde etmektedirler. 15 cm bir bebeğin ortalama fiyatı 15 Türk Lirası olurken 100 liraya kadar fiyat vermeniz de mümkün olacaktır. Hal böyle olunca da aylığa vurmuş olduğunuzda bu tutar oldukça yüksek olacaktır.

Amigurumi bebek yapımı

Dikiş Nakış İşi

Ev hanımlarının genellikle yapmayı tercih etmiş olduğu işlerden birisi de dikiş nakış işi olmaktadır. Atalarımızdan yadigar olan bu iş kız çocuklarından tutunda 70-80 yaşlarındaki kadınlara kadar herkesin yapabileceği iş grupları arasındandır. Dikiş nakış bilen veya evlerinde dikiş makinesi bulunan ev hanımları ek iş olarak bu işi tercih edebilirler. Elbise veya abiye dikmiş olduğunuzu varsaymış olduğumuzda bir elbiseye verebileceğiniz 50 ile 100 lira arasında bir ücret olacaktır.

Hasta Bakıcılığı Yapmak

Hasta bakıcılığı işini de ek iş olarak yapabilirsiniz. Yaşlı veya orta yaşlarda ama yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yoldaş olarak, onlarla sohbet ederek, bazen kitap okuyarak, yemeklerini yaparak ve ilaçlarını düzenli olarak vererek bu işi yapabilir ve aylık olarak 1.500 ile 2.000 lira civarında ücret alabilirsiniz.

Ev Mantısı Yapmak

Türk mutfağının olmazsa olmazları arasında yer alan ev yapımı mantılar hemen hemen hepimizin dikkatini çekerken aynı zamanda bir çoğumuzun da vazgeçilmezleri arasında yerini almaktadır. Yemesi oldukça zevkli olan mantıların yapımı da bir o kadar zahmetli olmaktadır. Bu sebeple de bir çok vatandaşımız ev mantılarını hazır almayı tercih etmektedirler. Ev mantısı yaparak aylık olarak 2.000 lira civarında bir ücret alabilirsiniz.

Ev mantısı yapmak

Evlere Temizliğe Gitmek

Evlere temizliğe giderek günlük 150 lira alabilir ve aylık olarak oldukça yüksek bir ücrete sahip olabilirsiniz. Evlere temizliğe giden ve aile ekonomisine destek olmak için çaba gösteren çok sayıda ev hanımımız bulunmaktadır. Bazen yarım gün gidebilir bazen ise tam gün giderek tam ücret alabilirsiniz. Ayrıca bir çok vatandaşımız eve temizlik için gitmiş olduğunda sadece cam veya dolap silerek de para kazanabilir. Bu sebeple oldukça zor ve yorucu olan bu iş yüksek gelirler elde etmenizi de sağlamaktadır.

Merdiven Yıkamak

Apartman merdivenlerini, iş yeri merdivenlerini, site merdivenlerini yıkayarak da ailenize katkı sağlayabilirsiniz. Bir apartmanın merdivenini yıkamak en az 50 Türk Lirasından başlamaktadır. Ve ortalama bir veya bir buçuk saatinizi alacaktır. Günde 2-3 apartmanın merdivenlerini yıkamış olduğunuzu düşünürsek 50 liradan 150 lira edecektir. Ve hafta içi her gün bu işi yaptığınızı düşündüğümüzde ise 150*20= 3.000 lira civarında bir ücret edecektir. Tam zamanlı bir firmada asgari ücret alarak çalışmaktan çok daha karlı bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu iş ek iş arayan vatandaşlarımız için çok daha uygun bir iştir.

Merdiven yıkama

Reçel Yapmak

Mevsimlik meyvelerden reçel yaparak oldukça karlı bir işe adım atabilirsiniz. Evinizde hiç yorulmadan organik olarak üretmiş olduğunuz meyvelerin reçelini yapabilir ve ailenizin geçimine katkıda bulunabilirsiniz. İlk bakışta kolay bir iş olarak görünmüş olsa da aslında oldukça yorucu ve bir o kadar da zahmetli olan bu işi yaparak çok güzel gelirler elde edebilirsiniz. Organik olarak üretilmiş olan ve ev yapımı olan reçel kavanozunun tanesini 25 liradan satabilir ve çok karlı bir işe imzanızı atabilirsiniz.

Ev Baklavası Yapmak

Bayramların vazgeçilmez olan tatlarından bir tanesi de ev baklavasıdır. Yapması oldukça zaman alan ve oldukça yorucu olan bir iştir. Ev baklavası herkesin yapabileceği kolay bir iş değildir. Bu yüzden de hazır pastanelerin yapmış olduğu baklavaları almayı tercih etmektedirler. Fakat bir de ev baklavası yapan ev hanımları bulunmaktadır. Ev baklavası yaparak orta boy bir tepsi için ortalama olarak 50 lira ile 60 lirasında bir ücret alabilirsiniz. Elinizin hızına ve kaç tepsi yaptığınıza göre alacağınız ücretlerde de değişiklikler meydana gelecektir. Ne kadar çok baklava o kadar çok para demek bu sebeple yoğun ve hızlı çalışmanızı tavsiye ederiz.

ev baklavası yapmak

Sarma Sarmak

Evde yapılabilecek olan işler arasında en çok tercih edilen bir diğer iş ise sarma sarmaktır. Sarma sararak ailesinin geçimini sağlayan ve yüksek gelirler kazanarak kendi iş yerini açan ev hanımları da bulunmaktadır. Sarma sararak aylık 1.500 lira ile 2.500 lira arasında bir ücret kazanabilirsiniz.

Network İşi Yapmak

Ev hanımlarının ek iş olarak yapmayı tercih etmiş oldukları ve hemen hemen her kadının yaptığı işler arasında network işi yer almaktadır. Bir çok ev hanımı kozmetik ürünlerini satarken aynı zamanda temizlik malzemeleri, iç çamaşırı, aksesuar ürünleri ve giyim ürünleri ile network işi yaparak çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Avon, Oriflame, Farmasi, Ersağ gibi firmaların satış danışmanlığını ele alarak yükselebilir ve seviye alarak çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca satmış olduğunuz ürün karları ile de güzel gelirler elde edebilirsiniz.

2021 yılında ev hanımları da bu işleri yaparak para kazanma imkanı yaratabilir.
YORUMLAR

Önemli mi?*

 1. Mujde dedi ki:

  Paketleme. Işı. Yapmak istiyorum

  (5/5)
 2. Hatice dedi ki:

  Adim hatice dilovasinda oturuyorum evde paketleme işine ihtiyacım var elim hizlidir

 3. Semra dolma dedi ki:

  Evde yapabileceğim is arıyorum ev hanımıyım

 4. Yesim dedi ki:

  Sze donus yapuldimi gerçekten guvenli bi sitemi

 5. Yesim dedi ki:

  Bartin merkezde yasiyorum bu isi istiyorum

 6. Halime pehlivan dedi ki:

  Ben evler e paketleme işi istiyorum bana donus yaparsAniz çok sevinirim Kapaklı il ilçesinde oturuyorum

 7. Birsen dedi ki:

  Merhaba Kocaeli Körfezde oturuyorum evde ekiş olarak paketleme işi yada etiket işi yapmak istiyorum..

 8. Nezahat dedi ki:

  Meraba ben van da otuyorum her türlü yemek pasta yapıp satmak istiyorum ev hanımıyım 2 çocuğum var paraya çok ihtiyacım var yardımcı olursanı çok sevinirim

 9. Tugba dedi ki:

  Merhabalar evde poğaça kurabiye ve baklava yapıp satmak istiyorum istanbulda yaşıyorum iddialıyım aşçılık eğitimim var ve aşçılık bölümü öğrencisiyim

 10. Seyhan dedi ki:

  Merhaba istanbul kartalda ikamet ediyorum ev hanımıyım evde paketleme işi istiyorum

 11. Ezgi dedi ki:

  Mrb. Ek iş paketleme yapmak istıyorm bana dönüş yaparsanız sevinirim

 12. Halime dedi ki:

  Evde. İş yapmak istiyorum 0542 0geri donus yaparsanız çok sevinirim

 13. Turkan yucel dedi ki:

  Evde dikis nakis isi yapmak istiyorum

 14. Yelız dedi ki:

  Kadırlıde evde paketleme ısı yapmak ıstıyorum

 15. Türkan dedi ki:

  Evde ek iş yapmak istiyorum İstanbul da otuyorum.paketleme işi olursa iyi olur

 16. hülya dedi ki:

  altındağda yaşiyorum evlere paketleme işi istiyorum ne olur dönüş yapin çok zor durumdayim çocuklarim için

  1. Nihal dedi ki:

   Evde paketleme işi yapmak istiyorum

 17. Hatice karakas dedi ki:

  Merhabalar ben çanakkale bigada yasiyorum evde ev mantisi yapma iş istiyorum cok guzel yaparim mantiyi

 18. Berkman dedi ki:

  Acilll böbreğimi satıyorum sigara alkol kullanmıyorum

 19. Sümeyye Demir dedi ki:

  Ankara pursaklarda oturuyorum paketleme işi yapmak istiyorum pratik çalışırım ihtiyacım var

  1. Hatice karakas dedi ki:

   elimden her is gelir acil dönus bekliyorum

   1. Ayşe Elveren dedi ki:

    Evde paketleme işi yapmak istiyorum

  2. Şennur dedi ki:

   İyi günler ben Eskişehir’lim evde is imkani istyiorum -sarma, matı, börek ve ev cesit yemekleri yapiyorum. Paketleme işleri yaparim.

 20. nuran yonca dedi ki:

  evde paketleme işi yapmak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

 21. Semra dedi ki:

  Bursa osmangazi de oturuyorum ise ihtiyacım var

 22. Merve dedi ki:

  Iyi gunler bursa yildirim da oturuyorum evde ek is ariyorum vaktim cok hrr turlu is olur acil is ariyorum tsk

 23. Orhan dedi ki:

  Merhabalar evde her türlü paketleme v boncuk işi yapılr

 24. Ayse dedi ki:

  Merhaba ben istanbul bahcelıevlerde oturuyorum evde ıs yapmak ıstıyorum lutfen cevap verin

 25. Leyla Sülükçü dedi ki:

  Evde paketleme işi almak istiyorum K. Maraş merkezde oturuyorum. El becerim güzel ve hızlıdır. Titizlikle çalışırım. Buna garanti veriyorum. Bu işe ihtiyacım var. Dönüş yaparsanız sevinirim

 26. Songül gokceren dedi ki:

  Pankart işi yapmak istyorum

 27. Şenay dedi ki:

  Merhaba. Evde yapılabilecek her türlü paketleme lşi yapmak istiyorum. İlgilenen olursa çok sevinirim

 28. Döndü Arslan dedi ki:

  Evde boncuk,nikah şekeri,toka paketleme gibi işleri yapmak istiyorum.Sağlık sorunları nedeniyle dışarıda çalışacak durumda değilim.Bana yardımcı olursanız sevinirim.
  Saygılar

 29. Meral Akbaba dedi ki:

  Merhaba evde yapabileceğim iş aeıyorum.Yaedımcı olursanız sevinirim.zİzmir Gaziemirdeyim.

 30. Tuğba dedi ki:

  Ankara’da yaşıyorum. Yürüme engelliyim. Bu yüzden vaktimin çoğunu evde ve boş geçiriyorum. Hem aile bütçesine katkı, hem de boş vakitlerimi verimli geçirmek için her türlü PAKETLEME İŞİNİ BANA VERMENİZİ RİCA EDİYORUM!…

 31. Aysun dedi ki:

  Arkadaşım ve ben baklava sarma yapıyoruz ilginenen olursa cvp yazsın beklyorm izmir menderes te oturuyoruz

 32. Ceylan dedi ki:

  Bolu merkezde yaşiyorum ev ek iş yapabilecek 4 kişilik bir grubum var. Paketleme süs eşyası dikiş ve mantı sarma işleri de yapabiliriz ihtiyacı sahipleri geri dönüşlerini bekliyoruz.

 33. evrim dedi ki:

  evde yapabileceğim iş arıyorum paketleme olabilir yardımcı olursanız sevinirim çok ihtiyacım var.

 34. Yeliz dedi ki:

  Kocaeli Gölcük te oturuyorum evde paketleme işi arıyorum yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

 35. Sevilay dedi ki:

  Selam ben istanbuldan acil evde işe ihtiyacım var..

 36. Sevil Gülay dedi ki:

  Ben izmir üçyolda- halilrıfatpaşada oturuyorum. İş kur aracılığıyla evde ek iş yapmak istiyoruz. Eşim emekliliğe 6 ayı kaldı. İnşaat Yapı teknikleri aynı zamanda. Bende lise mezunuyum. Yaş 48. Evimizde yapabileceğimiz işler istiyoruz.
  Saygılar

 37. Şükrüye dedi ki:

  Selam Bende iş istiyorum.

 38. İrem dedi ki:

  Ben yazarlık yapabilirim nereden yazar arayanları bulacağım????