Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ana Sayfa - Esnaf Kredisi - ESNAFA NEFES CAN SUYU KREDİSİ
Esnaf Can Suyu Kredisi 2017
Esnaf Can Suyu Kredisi 2017

ESNAFA NEFES CAN SUYU KREDİSİ

Esnaf Can Suyu Kredisi

Esnaf ve sanatkarlar tarafından piyasalara can suyu olacak faizsiz kredi çıkmasını beklerken sicil affının çıkmasının daha çok önem kazandırdığı Kosgeb faizsiz kredinin ne zaman verileceği tüm esnafın cevabını aradığı sorular arasında yer alıyordu. Verildi verilecek derken Şubat ayında Kosgeb faizsiz kredi esnafa verildi.  Esnaf Can Suyu Kredisi 2017 yılında ikinci kez yeniden verilmesi planlanıyor daha fazla esnafın yararlanması için yeniden verilmesi planlanan kosgeb faizsiz krediye başvuru yapacak esnafların miktarında daha da artış olması bekleniyor.

Kosgeb kredileri adeta piyasa ya can suyu niteliğinde oldu az da olsa piyasada sıcak para akışını sağladı. Sadece sınırlı sayıda esnafın yararlanabildiği ve geriye kalan ve faizsiz kredinin başvurusunu bile tamamlayamadan başvuruları kapatılan ve 2016 yılı son haftasına yetiştirilen krediye benzer nitelikte çıkarılacak ve 2017 yılında yeniden verilecek olan kredinin tekrar verilmesi piyasanın can suyu oldu. Esnafların zor durumdan bir önce çıkarılması ve 1 yıl ödemesiz 3 yıl vadeli olarak verilmesi ile bir de üzerine faizsiz olarak esnafa verilen Kosgeb 50 bin lira 0 faizli krediler ile her zaman esnafın yer almaya devam eden hükümet referandum sonrasında da aynı şekilde 2017 yılında bir kez daha faizsiz kredi vereceği biliniyordu. Fakat başvuruların tam tarihi Kosgeb tarafından ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanacak  ve yeniden verilmeye başlanacak.

Kosgeb Esnaf Can Suyu Kredisi Başvurusu

Ülke ekonomisinin biran önce ve daha fazla olacak şekilde büyümesi amacıyla verilmeye başlanan ve 2017 yılında tekrar verilmeye sürdürülecek kredi destekleri KOBİ ve esnaflar için sağlanan finansal krediler can suyu görevi üstlenmektedir. Esnafa sicil affı yasasının yürürlüğe girmesi ile esnaf tarafından daha fazla yararlanabildiği Kosgeb faizsiz kredilerin yanında bankalardan ticari kredinin alınmasının önündeki engellerde kaldırılarak esnaflara sıcak para akışı sağlanmış oldu.Esnaf Can Suyu Kredisi 2017
Esnaf KOSGEB Can Suyu Kredisi

2017 yılında aynı benzer nitelikte kullandırılacak olan 50 bin lira faizsiz kosgeb kredisinin aynısının yeniden ne zaman verileceği konusunda henüz yeni bir bilgi verilmedi yalnız bunun yanında Esnafa nefes kredisi, Esnafa can suyu kredisi gibi esnafa verilen kredilerin devamı gelecek. Kredinin şartlarını yerine getiren herkese verilen Kosgeb faizsiz 50 bin liralık kredi desteği piyasaya can suyu oldu ve kredinin devamı olarak 2017 yılında bir kez daha verilecek.

TOBB tarafından esnafa verilecek olan nefes kredisi 2017 yılında  100 bin liradan 150 bin liraya yükseltilmesi de esnafların başvurularının alınmaya başlanacağı da duyuruldu. Ziraat bankası Denizbank ve TOBB tarafından  80 bin KOBİ’ye düşük faiz ve bir yıl vade imkanı ile kredi olarak verilecek nefes kredisine 2017 yılında artırılan yeni rakamı olan 150 bin lira almak için Kobiler başvurularını açıldığı tarihte müracaat ederek alabilirler.

Bütün esnafların işlerinin daha iyi gitmesini sağlamak ve parasal yönden sıkıntılarını bir nebze olsun rahatlatacak bu tür kredilerin devamının gelmesini de esnaf dört gözle bekliyor. Özellikle de Kosgeb tarafından verilen faizsiz kredi esnafın göz bebeği oldu. Zaten piyasada paranın azalması  ile zor günler geçiren ve kepenk kapatmak zorunda kalan esnafın bir de faiz ile uğraşmaması için verilen tüm çabalar yerini ve layığını buldu ve kredi i ki kez verildi ve rekor sayıda  başvuru yapıldı. Yeniden verilecek olan ve adeta piyasaya yeniden can suyu olacak Kosgeb faizsiz 50 bin lira işletme kredisinin şartlarını ve koşullarını daha şimdiden sağlamak başvurular açıldığında daha fazla önem taşıyor. Sistemden kaynaklanan sorunlar nedeniyle başvurularının yapılamaması gibi bir durumla karşılaşmamak adına Kosgeb veri tabanına kayıt ve Kosgeb beyannamesi verme kayıt ve güncelleme işlemlerinin şimdiden yapılması da ayrı bir önem taşıyor. Başvurular açılır açılmaz yeniden başvuru yapacak olan esnafların bu gibi formalite ve resmi işlemlerini şimdiden yapmaları ile finansman önünde ki engellerini şimdiden kaldırmaları sayesinde faizsiz kredilerden yararlanmaları daha kolay hale gelecektir.

Esnaf Can Suyu Kredisi 2017 yılında ne zaman verileceği, şartları ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgileri sitemiz üzerinden paylaşmaya devam edeceğiz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Hakkında Seditör

KOSGEB, Devlet destekleri, en uygun faizli ihtiyaç kredileri, kara listede sicili bozuk olanlara verilen kredi ve destekler ile birlikte bankaların kredileri ve kampanyaları hakkında içerikler hazırlamaktadır.

yorumlayın

  1. Sayın :Yetkili/Yetkililer

    Benim Danışmanlık hizmet ofisim vardır. Hizmet ofisimi geliştirmek ve teknik donanım ihtiyaçlarımı karşılamka amacı ile CANSUYU kredisini alabilme imkanım varmıdır. İşletmem bir yıldır kuruludur.Resmi tüm formaliteleri belge doküman Tic.Sicil Gazetesi Vergi Levhası, Faaliyet Belgesi, İmza Sirküsü, Faaliyet Sicil Tasdiknamesi vs. resmi iş ve işlemlerini tamamlamış bulunmaktayım.
    Selam ve saygılarımla;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir