BİM Maddi Yardım Kartı Nasıl Alınır? 2021 Şartları

31.12.2020
BİM Maddi Yardım Kartı Nasıl Alınır? 2021 Şartları

Korona virüs salgın sürecinde durumu iyi olmayan ve maddi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlar tarafından en çok araştıranlar arasında temel ihtiyaçların başında gelen gıda yardımı nasıl alınır konusu geliyor. Maddi durumu olmayan kişilere ve ihtiyaç sahibi ailelere market hediye kartları nereden alınır? BİM maddi yardım kartı nasıl alınır? şartları nelerdir? konu hakkında tüm bilgiler..

Market hediye kartlarından genel olarak kısaca bahsetmek gerekirse bakiye yüklü market kartları yükleme yapıldıktan itibaren tam bir yıl boyunca kullanılabilmektedir. Market kartlarının bazılarında ise içindeki bakiye bittikten sonra kullanıma kapanmaktadır. Hayırsever kişiler tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak olan market hediye kartları tüm marketlerin hediye marketleriyle aynı özelliği taşımaktadır. BİM marketlerinden temin edilecek olan hediye, alış- veriş ya da yardım kartının nasıl kullanılacağı yazımızın devamında yer almaktadır.

BİM Yardım Kartı Nasıl Alınır?

Ülkenin her neredeyse her yanında şubesi olan BİM, müşterilerine birçok ürününün uygun fiyatlı olarak satışa çıkarmaktadır. 1995 yılında faaliyetlerine başlarken BİM toplamda 21 şube ile işe başlamıştır. Toptan fiyatına perakende satış yapan Bim diğer marketlere göre daha çok tercih edilmektedir. Her ürün için uygun fiyatlı olması alım gücünü de etkilemektedir. Yalnızca Türkiye’de değil diğer dış ülkelerde de şubeleri bulunmakta ve 2021 yılında birçok şubesi iyi müşterileri hizmet verirken faaliyetlerine de devam etmektedir. Oldukça az bir kar elde etmek isteyen BİM kar oranına göre oldukça kaliteli ürünler satmaktadır. Müşteriler tarafından en çok tercih edilmesinin diğer nedenleri arasında müşteriler memnun kalmayıp değiştirmek istedikleri ürünleri herhangi bir sebep belirtmeden değiştirebilmektedir. Markaya, ambalaja ve dekora para verilmesinden ziyade satın alınan ürünün kendisine para ödenmektedir. Müşterilerine her zaman daha iyi hizmet sunmayı amaçlamış olan BİM marketlerin ihtiyaç sahibi ailenin gıda gibi temek ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla yardım kartı uygulaması da bulunmaktadır.

BİM Yardım Kartı Kullanımı

Bim tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik verilen kart uygulamasında kartın limitleri 50 TL ve 100 TL olarak iki bakiyeli olmaktadır. BİM yardım kartı tüm Bim şubelerinden geçerli olmaktadır. Kartın bakiye 100 TL ise bir alışverişte hepsinin bitirilmesi gibi bir zorunluluğu da bulunmamaktadır. Kartın kullanım süre aralığı kartın telim alındığı tarihten itibaren başlar ve 12 ay boyunca devam etmektedir. Fatura ve fiş nakit alışverişlerde olduğu gibi Bim yardım kartı ile de müşteriye veriliyor. Kişinin ihtiyacı Bim markette ne ise onu alabilir yalnızca gıda ihtiyaçları karşılanacak diye bir koşul konulmamıştır.

BİM Maddi Yardım Kartı Nasıl Alınır 2021 Şartları

Market Kartlarının Ortak Amacı Nedir?

Market kartları, maddi durumu yerinde olmayan ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlar için kolaylıkla alınabilecek ve istedikleri kişiler yardım edebilecekleri bir uygulama olup belirli market ve mağazalarda geçerli olan kart sistemi olmaktadır. Para vermek yerine temel ihtiyaçlarını karşılamak isteyen gönüllü kişiler daha çok market yardım kartlarını seçmektedir. Bu kartlar sayesinden maddi durumu iyi olmayan kişilere daha kısa sürede yardım ulaştırılabilmektedir. Yardım kartı para ile alışverişin mümkün olmadığı marketlerde ihtiyaç sahiplerinin alışveriş yapabilmeleri imkanını tanır. Market yardım kartı eline ulaşan ihtiyaç sahipleri, anlaşmalı marketlere giderek ihtiyaç duydukları ürünleri alabilirler. Bu kartlar akıllı kart sistemleri pos terminal cihazları üzerinden para ödemeden kart okutularak ödeme yapma kolaylığı sağlamaktadır.

Maddi yardım başvuruları için tıklayınız.

İhtiyaç sahibi muhtaç kişilere yardım yapılırken kişilerin onurlarını kırmadan ve utandırmadan ihtiyacına göre yardım, market kartları sayesinde sağlanabilmektedir. Yardım kartları tütün ürünleri haricinde bütün ürünlerde geçerli olduğundan vatandaşlar gönül rahatlığıyla kartlarını kullanabilmektedir. Yardım kartı verilen kişilere marketlerden alışveriş yapılırken gerekli ihtiyaç ne ise onu almaları sağlanır ve böylelikle kişi yardımlarında istediğini tercih etmektedir. 12 ay boyunca kullanım süresi bulunan yardım kartı ile parça parça alış veriş yapılabilmekte tek seferde kullanım zorunluluğu olmamaktadır. Aynı zamanda market yardım kartları hayırsever ve gönüllü vatandaşlar tarafından alınıp muhtarlıklara bulunabilmektedir. Bu sebeple ikamet edilen ilin muhtarlıklarına başvuruda bulunarak market yardım kartları temin edilebilmektedir.

YORUMLAR

Önemli mi?*

 1. hülya dedi ki:

  3 tane çocuğum var borçlarım çok var geçinmekte zorlanıyorum bu desteğe çok ama çok ihtiyacım var lütfen bize yardımcı olun hayırlı ramazanlar diliyorumm?

  (5/5)
 2. Adle Dündar dedi ki:

  Merhaba hayırlı ramazanlar dilerim benim eşim yok durumum yok kronik rahatsızlığım var boynumdan ameliyatlıyım belimden ameliyatlıyım yardıma ihtiyacım var bana yardımcı olursanız sevinirim bim kartı olursa sevinirim Allah razi olsun inşallah

  (5/5)
 3. mohemed dedi ki:

  12 ay boyunca 100 lira mı kullanılıyor, yoksa her ay 100 lira ile dolduruluyor

  (4/5)
 4. Mehmet emin şavlı dedi ki:

  2 cocuğm var ay da bi merkez hastanesine gidip tedavi yapmak zorundayim gelirim yok işim yok maddi konuda baya zor durumdayim erzak yardimi icin bim karti istiyorum

  (5/5)
 5. Mehmet emin dedi ki:

  2 cocuğm var en kucuğu hasta haftada bi merkez hastanesine gidip tedavi etmek zorundayim bi gelirim bi işim yok maddi konuda cok zor durumdayim luften destek istiyorum bim karti istiyorum

  (5/5)
 6. Adalet dedi ki:

  Önce allah tan sonra sizden cocuklarim için eşim kısmı çalışıyor pandemiden dolayi evim kira lütfen allah rızası için bim kartı LÜTFEN verirseniz çocuklarımı mutlu edersiniz?

  (5/5)
 7. Kezban dedi ki:

  Pandemiden dolayı sıkıntilar çekiyoruz çocuklarım iş bulamadı bim yardım kartı istiyorum

  (5/5)
 8. Adalet dedi ki:

  Pandemi nedeni eşim kısmı çalışıyor 3 çocuğum var evim kira sizden rica ediyor bana da bin kartı verirmisnz bende istiyorum cocuklarim icin

  (5/5)